Zbliża się zima, więc temat ogrzewania jest jak najbardziej na czasie. Wiadomo, że najtańszym paliwem jest węgiel. Ogrzewanie na gaz jest na pewno dużo bardziej kosztowne, ale jednocześnie mniej szkodliwe dla środowiska.
Jeżeli chodzi o gaz, na co dzień spotykamy się z dwiema nazwami: gaz ziemny i gaz płynny.
Jaka jest więc różnica miedzy nimi?
Gaz ziemny inaczej nazywany jest błękitnym paliwem. Jest on mieszaniną gazów i par wydobywanych z ziemi.
Natomiast gaz płynny (LPG) to mieszanina propanu i butanu. Uzyskiwany jest podczas rafinacji ropy naftowej jako produkt uboczny. Jednak duża część produkcji tego gazu pochodzi z wydobycia naturalnego.
Gaz płynny LPG ma szerokie zastosowanie do zasilania różnych urządzeń grzewczych. Popularny jest również jako paliwo w procesach przemysłowych, a także jako paliwo silnikowe. Aut z tym napędem ciągle przybywa, a to dlatego, że nowoczesne instalacje gazowe montowane w samochodach, pod względem zaawansowania technicznego, w niczym nie ustępują tym na benzynę czy olej napędowy.
Dostawcy gazu płynnego zachęcają do skorzystania ze swoich usług, zamieszczając oferty na stronach internetowych. Aby wyszukać firmy cieszące się ugruntowaną pozycją na rynku i zatrudniające wykwalifikowany zespół pracowników wraz z kadrą inżynierską, warto wpisać w wyszukiwarkę hasło “Dystrybutor gazu płynnego LPG“. Łatwo znajdziemy namiary na najlepsze firmy zapewniające sprawną obsługę techniczną, preferencyjne ceny napraw instalacji oraz systematyczne kontrole jakości kupowanego gazu.