W ostatnich latach jesteśmy świadkami spektakularnego rozrastania się miast. Największe aglomeracje wchłonęły część sąsiadujących z nimi wiosek, co w znaczący sposób wpłynęło na jakość życia w takich okolicach. W 99% zmiany te można zaliczyć do pozytywnych, a osoby, które do niedawna były przeciwnikami ekspansji miast, zaczynają zauważać zalety takiego stanu rzeczy. Dlaczego warto więc zdecydować się na zakup nieruchomości na przedmieściach?

Cisza, spokój, bezpieczeństwo

Miejskie życie ma wiele plusów, jednak potrafią być one przyćmione przez wszechobecny hałas. W Krakowie znajdziemy parki i spokojne skwery, jednak zakup lokalu w takiej okolicy łączy się z ogromnymi kosztami. Dodatkowo warto mieć na względzie fakt, że na przedmieściach odnotowuje się znacznie mniejszą ilość przestępstw. Oddalone od centrum dzielnice Krakowa, takie jak chociażby Prądnik Biały, stały się interesującymi punktami dla młodych osób, które mają w planach założyć rodzinę. Rzadko spotkamy więc tam miłośników całonocnego imprezowania czy patologicznego stylu życia.

Ceny nieruchomości

Ceny mieszkań w Krakowie różnią się od siebie w zależności od lokalizacji. Za lokum w sercu miasta przyjdzie nam niejednokrotnie zapłacić o kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej, niż za mieszkanie w Prądniku Białym, i to o tym samym metrażu. Warto pamiętać również o tym, że na przedmieściach powstają nowe budynki, które swoim standardem znacznie przewyższają ten, który jest dostępny w centrum. W niższej cenie otrzymujemy zatem mieszkanie o podobnej wielkości, wybudowane z nowoczesnych materiałów oraz skuteczniejszą infrastrukturą. Na pewno warto mieć na to uwadze decydując się na zakup apartamentu.

685x455

Jeszcze miasto, czy już wieś?

Przedmieścia w harmonijny sposób łączą dwa style życia. Możemy bowiem cieszyć się w nich otoczeniem natury, ciszą, sielankową, wręcz wiejską, atmosferą. Z drugiej strony nie zamykają nam jednak możliwości, jakie niesie ze sobą mieszkanie w dużym mieście. Jedynym minusem, jaki niekiedy w nich występuje, to ograniczona komunikacja miejska, aczkolwiek nawet ta kwestia z roku na rok jest ulepszana i nie powinna stanowić o wykluczeniu ofert mieszkań z przedmieść.

Deweloperzy z geogrupa.pl podkreślają, że okolice takie jak Prądnik Biały są świetnym wyborem dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać zawodowo, a jednocześnie prowadzić spokojne życie w bezpiecznym otoczeniu.

Zalety życia na przedmieściach:

  • Niższe ceny nieruchomości.
  • Spokojniejsze otoczenie.
  • Nieutrudniony dostęp do centrum miasta, urzędów, biur.
  • Lepszy standard mieszkań.
  • Niższy wskaźnik przestępczości.
  • Zdrowsze środowisko.
  • Otoczenie przyjazne dla dzieci i młodych osób.