wykonczeniabiur

Słyszałeś kiedyś, że kolory mogą pobudzać kreatywność, zwiększać apetyt i wpływać na nasze decyzje zakupowe? Prowadzone od wielu lat badania zdecydowanie to potwierdzają. Nic więc dziwnego, że w trakcie wykończenia wnętrz biurowych, restauracyjnych i handlowych ogromną wagę przykłada się właśnie do barw, w szczególności tych na ścianach. Poznaj moc kolorów i sprawdź, które z nich warto wybierać do konkretnych przestrzeni!

Pobudź kreatywność, czyli kolorowe wykończenie wnętrz biurowych

Marzeniem każdego właściciela firmy jest zarządzanie zespołem, któremu energia do pracy nigdy się nie kończy, a kreatywność nie ma granic. Nie wystarczy do tego talent pracowników. Każdemu z nas zdarzają się kryzysy, w których trakcie żaden pomysł nie przychodzi do głowy. Jak radzić sobie z nimi w sytuacji, gdy deadline nieubłaganie się zbliża? Odpowiedź jest prosta – należy poznać sekrety wykończenia wnętrz biurowych. Zdradzimy Ci kilka z nich, dzięki czemu wpłyniesz na wydajność zatrudnionych w Twoim przedsiębiorstwie osób.

Najlepszy sposobem na zadbanie o komfort psychiczny pracowników jest wykończenie wnętrz biura w kolorach ciepłych i neutralnych. Jest to biel, beż, szary lub odcienie pastelowe. Dzięki nim zespół będzie odbierać pomieszczenia jako przytulniejsze, a jego chęć do pracy znacząco wzrośnie. Należy jednak pamiętać, aby przestrzeń nie była zbyt monotonna. Znakomicie radzą sobie z tym kontrastujące barwy dopełniające, np. w postaci pasków na ścianach.

Pobudź apetyt swoich gości, dbając o barwne wykończenia wnętrz restauracyjnych

Jak się okazuje – kuchnia w lokalu gastronomicznym to tylko połowa sukcesu. Drugą jego częścią jest odpowiednie wykończenie wnętrza sali restauracyjnej i pomalowanie ścian na właściwe kolory. Barwy mają również znaczenie w przypadku zastawy stołowej, obrusów i elementów ozdobnych. Dzięki nim nie tylko optycznie powiększysz przestrzeń, lecz także wpłyniesz na gości, pobudzając ich apetyt i poprawiając nastrój. W efekcie podane dania bardziej im zasmakują, a sama wizyta w Twojej knajpie będzie pełna przyjemnych chwil.

Jak trafić w gusta restauracyjnych gości? Ognista czerwień, która przyspiesza bicie serca, nie jest zarezerwowana wyłącznie dla zakochanych. Okazuje się, że wykończenia wnętrz właśnie w tym kolorze mogą wpływać pozytywnie na pobudzenie apetytu Twoich gości. Podobnie działa barwa pomarańczowa, która przesyła do mózgu impuls, że czas zaspokoić głód, chociażby najmniejszą przekąską. W trakcie wybierania idealnych odcieni należy uważać, aby nie przesadzić. Zamiast tych intensywnych zdecyduj się na pomalowanie ścian kolorami pastelowymi i stonowanymi. Możesz także łączyć je z neutralnymi odcieniami.

Wpływaj na decyzje zakupowe klientów – wykończenia wnętrz punktów handlowych

Zadbanie o odpowiednie kolory w trakcie wykańczania wnętrz sklepów jest niezwykle ważne. To właśnie one mogą wpływać na decyzje zakupowe klientów, sprawiając, że wydadzą u Ciebie więcej pieniędzy. To jednak nie wszystko! Według przeprowadzonych badań ponad 80% osób wybiera dany punkt właśnie ze względu na jego barwy. To również one zwiększają rozpoznawalność marki, umożliwiając Ci wyróżnienie się na tle konkurencji.

Jakie kolory warto wykorzystać w punktach handlowych? Jeśli chcesz zwrócić uwagę klientów, zdecyduj się na żółty, podczas gdy czerwień zwiększy ich impulsywność i sprawi, że będą chętni do zrobienia większych zakupów. Nie bez powodu to właśnie on króluje podczas sezonów wyprzedaży, przyciągając uwagę zza witryny niemalże każdego sklepu. Twoją grupę docelową stanowią w większości kobiety? W takim razie w trakcie wykańczania wnętrz postaw na odcienie różu.