Dopiero co skończyły się letnie wakacje, a już myślimy o feriach. Planujemy podróże, zastanawiamy się nad wyborem kierunku, terminem i wysokością budżetu. Poszukiwanie ofert na ferie już wczesną jesienią jest zawsze bardzo dobrym pomysłem, ponieważ wtedy możemy liczyć nie tylko na większy wybór, ale przede wszystkim na niższe ceny.

Ja też swoje prywatne wyjazdy narciarskie planuję jak najwcześniej, ponieważ mając świadomość tego, że już za parę miesięcy będę szusował na stoku, lepiej mi się żyje, przyjemniej pracuje. Wizja zbliżającego się wypoczynku dobrze wpływa również na moją wydajność w pracy. Chętniej biorę nadgodziny, by na feriach dysponować jeszcze większym budżetem.

Moim ulubionym organizatorem, który już od kilku lat posiada najlepsze zimowe oferty, jest Primoris Travel. Firma, która gwarantuje nie tylko najlepsze ceny, ale również wysoką jakość wycieczki. Pod każdym względem. Zarówno zakwaterowanie, wyżywienie, opieka rezydentów, jak i transport, są doskonałe. Nigdy nie miałem żadnych problemów organizacyjnych, zawsze byłem zadowolony z posiłków i noclegu, a przy tym mogłem liczyć na ciekawe atrakcje, które doskonale urozmaicają czas spędzany poza stokiem.

Dlaczego warto zdecydować się na konkretne ferie zimowe już jesienią?

runners-head-69657_1280

Na idealne ferie zimowe składa się wiele czynników. Nie tylko cena wycieczki, miejsce i organizator. Trzeba też zwrócić uwagę na tak prozaiczne rzeczy, jak nasze indywidualne przygotowanie, czyli zakup nowej odzieży narciarskiej, akcesoriów, czy przygotowanie nart. To wszystko warto zrobić już jesienią, ponieważ będzie szybciej i taniej.

We wrześniu i październiku w większości sklepów sportowych trwają promocje i wyprzedaże. To właśnie jest ten okres, w którym można kupić nowe gogle, rękawiczki czy kurtkę narciarską w możliwe najniższej cenie. Sklepy chcą wyczyścić magazyny z ubiegłorocznych kolekcji, by zrobić miejsce na najnowsze modele, więc jeśli nie musisz koniecznie posiadać rzeczy z tego roku, to wybierz się na zakupy już dziś.

Kolejna kwestia dotyczy serwisu i przygotowania nart na najbliższy sezon. W moim ulubionym serwisie w jesieni mogę liczyć na 10% obniżkę ceny na wszelkie usługi. Ponadto nie muszę czekać na wolny termin – zazwyczaj załatwiam wszystko od ręki. Mam też wewnętrzne poczucie spokoju, że już wszystko jest przygotowane.

Kilka lat temu zacząłem przygotowywać się do ferii już jesienią i nawet obliczyłem ile jestem w stanie w ten sposób zaoszczędzić. Różnica wyniosła ponad 1000 złotych!