Dzisiaj podróżujemy coraz częściej. Ponadto – podróże te mają teraz różny charakter. Dawniej podróż wiązała się z wyrzeczeniami, z egzotyką, dzisiaj zaś też może ona przybrać taką postać, jednak generalnie częściej podróżujemy w celach wakacyjnych czy biznesowych i w dodatku raczej na krótszy niż na dłuższy okres czasu. Pozostaje już tylko pytanie – w co się spakować na taką krótszą podróż?

Uniwersalna torba podróżna – czy istnieje?

Często dosyć nasz wybór pada na torbę podróżną. Jednak czy istnieje taka torba, która będzie idealna na wszystkie okazje? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Z jednej bowiem strony słyszymy o torbach uniwersalnych – prostych, wykonanych z nieprzemakalnego, odpornego na ścieranie materiału. Sprawdzają się one świetnie w każdych warunkach. Jednak z drugiej strony taka torba nie do końca nadaje się na bardzo oficjalne spotkanie biznesowe, kiedy to musimy wyglądać elegancko i z klasą.

Jak wybrać torbę weekendową?

Na co zwracać uwagę podczas zakupu torby na weekend? Przede wszystkim musi ona być wykonana z nieprzemakalnego materiału, który dodatkowo będzie odporny na ścieranie. Co więcej – pamiętajmy, aby spojrzeć dokładnie na ilość kieszeni i wszelkich przegródek, w które możemy włożyć istotne dokumenty. Sprawdźmy także, czy wygodnie nam się niesie taką torbę na ramieniu.

Niemniej ważne jest również dopasowanie stylu torby do charakteru naszej podróży. Uniwersalne torby są bardzo dobre, jednak nawet tutaj warto wybrać czy wolimy gładką, jednego koloru, czy może urozmaiconą jakimś wzorem. Jeśli potrzebujemy czegoś bardziej z klasą, można zastanowić się nad torbą wykonaną ze skóry.

Rodzaje toreb podróżnych

Należy jeszcze zastanowić się – czy może mamy w zasadzie inne możliwości spakowania się?

Plecak turystyczny

Przede wszystkim możemy zdecydować się na plecak. Kiedy taka opcja ma szczególnie dużo sensu? Przede wszystkim wówczas, kiedy to jedziemy w rejony bardziej niedostępne, będziemy więcej chodzić, nie ma dobrego asfaltu ani infrastruktury. Plecak świetnie się nada, jeśli wyjedziemy na weekend w góry czy gdzieś w egzotyczną podróż.

bp3

Torba podróżna

Oczywiście może to być wspomniana wyżej torba podróżna. Tu do wyboru mamy klasyczne modele, przypominające nieco torby sportowe oraz bardziej eleganckie nawiązujące do stylu retro, wykonane z takich materiałów jak np. skóra.

puccini - torba na wyjazd weekendowy6
sklep.puccini.pl

Mini walizka

Dobrą opcją jest także zakup mini walizki. Jest to wygodne rozwiązanie – nie musimy nic dźwigać, łatwo się spakować. Walizki jednak nie sprawdzają się, jeśli miejsce, w które jedziemy nie jest w pełni “cywilizowane”. Ponadto warto wspomnieć, że z torbą na ramieniu szybciej się przemieścimy niż ciągnąc walizkę.

pucci2
sklep.puccini.pl

Źródło: https://sklep.puccini.pl/blog/jaka-torba-na-wyjazd-weekendow/