Gdy ponad 500 lat temu podróżnik Marco Polo przywiózł do Europy niewielki skrawek papieru, niewielu wróżyło zbyt wielką karierę wizytówce, która pozwoliłaby jej przetrwać różne mody i tymczasowe fascynacje. A jednak, to ona stała się symbolem, który kojarzy się dziś z profesjonalizmem i sukcesem człowieka. 


Decydując się na naszą wymarzoną wizytówkę chcemy, aby była wyjątkowa pod każdym względem i dobrze oddawała nasz charakter oraz wyczucie dobrego smaku. Wielu z nas chce czegoś więcej i stara się kreatywnie podejść do jej tworzenia. Jednak sam projekt, choć oczywiście bardzo ważny, nie stworzy efektu, o którym marzymy. Musimy jeszcze dopasować metodę tworzenia naszej wizytówki oraz materiał, na jakim zostanie wykonana.

Współcześnie druk wizytówek stawia przed drukarzami najróżniejsze wyzwania, którym muszą sprostać by zadowolić swoich klientów. Jednym z najistotniejszych jest czas realizacji zamówień. Wiele firm często w ostatniej chwili orientuje się, że zaczyna im brakować wizytówek dla swoich pracowników i bardzo często na ostatni gwizdek dzwoni do drukarni z zamówieniami „na wczoraj”. Dlatego drukarze bardzo często stosują w swej pracy techniki korzystające z druku cyfrowego. Jest to bodajże najszybsza metoda wydruku wizytówek, dzięki której zlecenia można realizować w trybie ekspresowym.

Inną metodą najbardziej powszechną w użyciu, z której bardzo chętnie korzystają średnie i duże firmy jest druk w technologii offsetowej. Pozwala on na realizację naprawdę dużych zamówień w świetnych cenach jednostkowych oraz przy zachowaniu dość szybkiego tempa druku. Taka technika pozwala firmom na uzyskanie bardzo dobrej jakości wizytówek, choć akcenty personalne bardzo często uzupełnia się tu metodą cyfrową.

drukarka8

Dobrym rozwiązaniem dla klientów lubiących ekskluzywne produkty będzie drukowanie wizytówek jedną z mniej znanych metod, uchodzących za najbardziej luksusowe propozycje przeznaczone dla wymagających osób.

Mowa tu o m.in. druku tłoczonym, a także formach poligraficznych wykorzystujących pozłacanie wybranych elementów wizytówki. Takie rozwiązania powodują niesamowite wrażenia wizualne, jak również dotykowe. Przy ich produkcji stawia się na minimalizm szczegółów zawartych na wizytówce, który świetnie podkreślają wyszukany gust swoich właścicieli.

Prowadząc różnego rodzaju agencje artystyczne możemy podkreślić naszą kreatywność, poprzez wykorzystanie w naszych kontaktach wizytówek z tworzywa sztucznego, jakim jest polichlorek winylu. Ten ekskluzywny materiał idealnie poddaje się różnym grafikom, zapewniając jednocześnie swoim właścicielom trwałą i odporną na zniszczenia kartę wizytową.

Warszawa, Berlin, Tokio czy Moskwa, na całym świecie schludnie i gustownie wykonana wizytówka jest podstawą wizerunku firm i osób je reprezentujących. Każdemu spotkaniu biznesowemu towarzyszy grzecznościowa wymiana kontaktów przy pomocy małych karteczek papieru, świadczących o profesjonalnym podejściu do swojej pracy. Warto zainwestować w ten rodzaj promocji naszej osoby i poważnie podejść do ich druku.

Chcesz wiedzieć więcej o druku i o urządzeniach drukujących? Śledź blog http://drukarkimfp.piszecomysle.pl/