Włosy farbowane potrzebują wyjątkowej pielęgnacji, która z jednej strony zregeneruje uszkodzenia, nawilży i odżywi, a z drugiej nie doprowadzi do nadmiernej produkcji sebum. Czy istnienie taka maska do włosów, która nam to zagwarantuje?

Farbowanie bardzo niszczy włosy. To oczywista oczywistość. Jedno farbowanie będzie niszczyć mniej (np. wykonane u dobrego fryzjera farbą bez amoniaku), a drugie bardziej (np. samodzielne rozjaśnianie). Jednak w każdym z tych przypadków niezbędne będzie użycie dobrych kosmetyków pielęgnujących, które szybko zregenerują ubytki w strukturze włosa. Niestety większość maseczek do włosów dostępnych na rynku, to produkty, które tylko pozornie regenerują włosy, a tak naprawdę obciążają je oleistymi składnikami, by optycznie wyglądały na zdrowsze. Skóra głowy zaczyna się szybciej przetłuszczać, a względna poprawa jest widoczna tylko do kolejnego mycia.

hair-mask-1

Istnieje też taka maska do włosów farbowanych, która nie doprowadza do nadmiernej produkcji sebum oraz realnie regeneruje włosy i poprawia wygląd fryzury. To maska do włosów farbowanych z keratyną, która posiada bogatą konsystencję i silnie odżywcze właściwości, a dodatkowo dba o skórę głowy.

Keratyna to podstawowy budulec włosa, który gwarantuje zachowanie pięknej, gładkiej i lśniącej fryzury. Z kolei kolagen i arginina to składniki odpowiedzialne za odbudowę włosów na całej ich długości.

Głównym składnikiem maski do włosów Dr. Santé jest Pro-Keratin Compleks czyli koktajl najcenniejszych składników (keratyna, kolagen  i arginina) odpowiedzialnych za zdrowie i piękny wygląd włosów oraz skóry głowy. Keratyna regeneruje wszystkie uszkodzenia powstałe w strukturze włosa, dzięki czemu fryzura odzyskuje naturalną sprężystość, miękkość i blask. Arginina, czyli najcenniejszy aminokwas, sprawia, że włosy stają się silniejsze i odporne na kolejne uszkodzenia i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Działa również na cebulki włosów oraz skórę głowy, zapewniając im szybszy, zdrowy wzrost. Kolagen otacza kosmyki niewidzialną, ale lekką formułą, dzięki czemu stają się doskonale nawilżone, ale nie przeciążone. Są łatwiejsze w rozczesywaniu, co ogranicza ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych podczas codziennego szczotkowania fryzury.

Maska do włosów farbowanych Dr. Santé to jeden z niewielu kosmetyków do pielęgnacji włosów, który rzeczywiście poprawia ich stan. Może być stosowana codziennie w celu szybkiej regeneracji silnych zniszczeń lub raz w tygodniu jako kosmetyk o działaniu profilaktycznym