Chcąc zbudować solidną masę mięśniową możemy zastosować odżywki na masę. Jednak budują one typową masę mięśniową, która nie przychodzi z dnia na dzień. Jej budowa wymaga czasu a odżywki szybko się kończą. W tym celu możemy uzupełnić dietę o tabletki zwiększające apetyt. Przy odpowiedniej diecie i odpowiednim zastosowaniu tych tabletek jesteśmy w stanie przytyć kilka ładnych kilogramów a następnie wyrzeźbić je na siłowni.

13288526_1177397375612865_1532086493_o-1

Wszystko zależy od chęci, nastawienia i umiejętności kulinarnych. Jedzenie wszystkiego co popadnie zamieni nasze ciało w oponę. Musi to być odpowiednia dieta przystosowana dla naszego organizmu oraz do treningu jaki wykonujemy. Następnie pobudzony apetyt będzie żądał tego, co dostarczyliśmy wcześniej ale w zwiększonej porcji. Są to bardzo dobre środki, gdyż ich działanie zależy od tego ile zjemy i przynoszą natychmiastowy efekt. Zdrowe tłuszcze dostarczone podczas posiłków dodatkowo pozytywnie wpłyną na proces trawienia. Nie będziemy czuli się ospale i ociężale po zjedzonych potrawach. Ważny jest też czas między posiłkami. Zaleca się by osoby wykonujące trening typowo na masę jadły co około 3 godziny i dostarczyły do organizmu 5 pełnowartościowych posiłków – jest to takie optimum.

Nie należy również przesadzać z jedzeniem. W każdej chwili możemy spotkać się ze sprzeciwem układu trawiennego i w efekcie zwrócić wszystko to co przed chwilą zostało zjedzone. Miejmy szacunek do jedzenia. Pamiętajmy by w diecie znajdowały się witaminy i minerały. Ich źródłem są oczywiście owoce oraz wysokiej jakości wody mineralne. Najlepsze owoce pochodzą z naturalnych sadów. Oczywiście, nie mamy możliwości hodowania bananowców jednak próbujmy się wystrzegać niewiadomych źródeł. Obecna żywność jest dowolnie modyfikowana genetycznie i czasem wpływa gorzej na nas niż wszystkie suplementy razem wzięte. Warto zrobić swój własny nawet mały ogródek czy to na balkonie czy na podwórku. Wysiłek jest to minimalny a jakość żywienia i dostarczone składniki są z wiadomego pochodzenia i w szczególności z naturalnego źródła.