Czy sklep internetowy może być tani? Okazuje się, że jest to możliwe do osiągnięcia. Odkąd pojawiła się możliwość prowadzenia e-sklepu na abonament, czyli w modelu SaaS, skończyły się problemy z martwieniem się o serwer czy też backup danych. Dlaczego tego typu rozwiązanie jest korzystne? Jakie są zalety sklepu internetowego w abonamencie?

Czy warto zainwestować w sklep internetowy na abonament?

Tani sklep internetowy jest na wyciągnięcie ręki każdego przedsiębiorcy, który zdecyduje się skorzystać z modelu SaaS. W celu sprawnego obsługiwania zamówień przez Internet konieczne jest zainwestowanie w odpowiednie oprogramowanie. Większe firmy zwykle stawiają na zlecenie zaprojektowania systemu e-commerce zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami, jednakże dla mniejszych sklepów internetowych świetną opcją będzie abonament. Jest to idealne rozwianie szczególnie dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie wiedzą jeszcze na czym dokładnie polega obsługa zamówień czy też jakich funkcjonalności potrzebują. Dzięki gotowym platformom, działającym w systemie abonamentowym, mogą ułatwić sobie prowadzenie e-sklepu. Nie dość, że wdrożenie sprawdzonego oprogramowania przebiega bardzo szybko, to jeszcze przedsiębiorca może liczyć na sprawne i profesjonalne wsparcie ze strony twórcy. Przykładem takiej platformy jest Sky-Shop.pl. Decydując się na otwarcie sklepu internetowego w oparciu o taką platformę, dostajemy w pakcie praktycznie wszystko, co niezbędne, czyli hosting, oprogramowanie, oprawę graficzną, wsparcie zewnętrzne czy też pocztę e-mail. Na początek dostajemy również roboczą domenę na której sklep będzie działał po założeniu. Po zarejestrowaniu się na platformie – nasz sklep będzie gotowy w 2 minuty.

Dla kogo jest sklep internetowy w abonamencie SaaS?

Innowacyjne systemy SaaS są z pewnością dla osób, które nie chcą ponieść dużych nakładów finansowych na starcie. Takie modele mają już wdrożone moduły typu obsługa klienta, integracja z Allegro czy też magazyn. Można też liczyć na intuicyjność i liczne funkcjonalności. Można zdecydować się zarówno na podstawowy pakiet, który przeznaczony jest dla niewielkich przedsiębiorstw, jak i bardziej rozbudowany – z większą ilością funkcji. Dostępny jest też moduł automatycznych integracji z hurtowniami który pozwoli nam się zintegrować z ponad setką popularnych Polskich hurtowni.

Ile kosztuje taki sklep internetowy? Sprawdź na http://blog.sky-shop.pl/ile-kosztuje-sklep-internetowy/.