Kto powiedział, że suplementy są wyłącznie dla młodych ludzi i sportowców? Starsi ludzie również potrzebują odpowiednich składników odżywczych, których niedobór z pewnością daje się we znaki. Taka np. witamina D3, która odpowiada za regulację gospodarki wapniowo-fosforowej w organizmie. Dzięki niej mamy twarde i zdrowe kości. Jednak ludzie starsi mają problem z niedoborami tej witaminy stąd opracowano świetną formułę łączącą witaminy D3 oraz K2.

Dzięki takiemu połączeniu nie musimy się obawiać, że nadmiar witaminy D3 odłoży się w formie wapnia na tkankach miękkich takich jak np. nerki. Właśnie dlatego połączono witaminę D3 i K2, bo ta druga właśnie zapobiega odkładaniu wapnia w miejscach do tego nieprzeznaczonych transportując go do kości i zębów. Jest to doskonały produkt dla ludzi ze schorzeniami kości jak i dla tych, którzy cierpią na nietolerancję laktozy. Witaminy i minerały w formie suplementów to doskonałe zestawienie dla ludzi nieco leniwych oraz tych, którzy nie potrafią do końca utrzymać diety z różnych względów.

Niejednokrotnie okazało się, że suplementy przyjmowane są przez przeciętnych ludzi, nie tylko sportowców. Celem jest oczywiście spalenie tłuszczu, dostarczeniu witamin oraz poprawy samopoczucia ogólnego. Obecnie rynek suplementów jest tak szeroki, że można przebierać w produktach godzinami i w sumie oglądając te wszystkie kolorowe ulotki nabierzemy ochoty na cokolwiek, byleby mieć to w domu. Kolorowe słoiki, opakowania, banderole tak wpływają na konsumentów, że uświadamiają sobie w niedługim czasie jak bardzo potrzebują czegoś czego tak naprawdę nie muszą mieć.

Pomińmy wyżej opisane kwestie, czyli schorzenia czy nietolerancję laktozy w przypadku dostarczenia do organizmu witaminy D3. Jak się okazuje, każda firma mimo że odnajdujemy witaminę D3+K2 oferuje w swoim produkcie rozszerzone efekty. Stosowanie takiego suplementu może dodatkowo wzmacniać kości, regulować metabolizm oraz chronić przed kontuzjami. Wszystko dzisiaj zależy od budżetu jakim dysponujemy.