Oleje i olejki przeznaczone do pielęgnacji włosów królują w drogeriach i salonach fryzjerskich. Wzrasta liczba osób, które regularnie wykonują olejowanie włosów. Naturalne składniki odżywiają i regenerują włosy, a także wzmacniają naturalne bariery ochronne.

Coraz częściej sięgamy po naturalne składniki pielęgnacyjne, bo wiemy, że są całkowicie bezpieczne i skuteczne. Statystyki wskazują jednak, że wiele osób stosuje olejki do włosów nie do końca zdając sobie sprawę z ich właściwości i nie znając prawidłowych metod użycia. A wówczas olejowanie nie jest tak efektywne, jak mogłoby być.

WŁAŚCIWOŚCI KOSMETYCZNE OLEJÓW

Olejowanie włosów to bardzo uniwersalny zabieg pielęgnacyjny, bo można stosować go niezależnie od rodzaju włosów. Rozwiązuje wszystkie problemy pielęgnacyjne. Klucz to wybranie takiego oleju spośród setek wykorzystywanych w kosmetyce, którego właściwości mogą nam pomóc w przywróceniu włosom odpowiedniej kondycji i piękna.

Najpopularniejsze olejki do włosów i ich właściwości:

Olej arganowy – ceniony za skuteczną regenerację włosów, ochronę przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury i wzmacnianie włosów.
Olej rycynowy – jeden z najtańszych olejków, który przyspiesza wzrost włosów, wzmacnia je i zahamowuje wypadanie, a także przyciemnia i dodaje blasku.
Olej kokosowy – mówi się, że ma właściwości nawilżające, choć w rzeczywistości jedynie zapobiega utracie wody z włosów i wygładza.
Olej makadamia – bywa nazywany znikającym olejem, ponieważ doskonale się wchłania, dogłębnie odżywia i regeneruje, uelastycznia i jest naturalnym filtrem UV.

JAKIE KORZYŚCI DAJE OLEJOWANIE WŁOSÓW?

Zdecydowana większość osób, które zaczynają olejować włosy, pozostaje przy tej metodzie. To tańsza alternatywa dla wielu zabiegów kosmetycznych. Zaletą jest nie tylko niski koszt, ale również wiele możliwości, potwierdzona skuteczność, naturalność i brak konserwantów. Naturalne olejki wygrywają w konkurencji z gotowymi produktami, chyba że są to profesjonalne produkty bazujące wyłącznie na najlepszych olejach w odpowiedniej kompozycji.

Wpływ na efekty olejowania ma metoda aplikacji oleju:

Olejowanie na sucho – to dobra opcja, kiedy planujemy całonocne olejowanie włosów i będziemy je myć nad ranem: nakładamy olej na włosy i skalp, zawijamy w czepek i idziemy spać.
Olejowanie na mokro – metoda przeznaczona dla wszystkich osób, które potrzebują intensywniejszej kuracji: olejek nałożony na mokre włosy wchłania się lepiej.
Olejowanie na gorąco – najbardziej dogłębne i skuteczne działanie zapewnia olejowanie włosów ciepłym olejem, ponieważ wyższa temperatura ułatwia wnikanie oleju do wnętrza włosów.