W terapii leczniczej metoda leczenia alternatywnego jaką jest stawianie baniek działa głęboko na poziomie tkanki. Przez to niesie ze sobą liczne korzyści. Jak potwierdzają specjaliści, między innymi w ten sposób pozbywa się toksyn nagromadzonych w tkankach, odpręża się organizm, łagodzi napięte mięśnie, zmniejsza się stan zapalny. Stawianie baniek także poprawia krążenie krwi, a tym samym ułatwia gojenie, wzmacnia układ odpornościowy pomaga w walce z takimi chorobami, jak grypa, przeziębienia i alergie oraz poprawia wydajność poprzez stymulowanie przepływu energii w całym ciele.

 

Terapia bańkami a łagodzenie bólu

 

Terapia bańkami jest znana z różnorodnych efektów terapeutycznych, jednakże jak podają fachowcy z medplus.pl, gabinetu specjalizującego się w stawianiu baniek, łagodzenie bólu jest jednym z najbardziej znanych. To z tego powodu spora liczba sportowców przysięga, że wróciła do formy właśnie w ten sposób.

 

Pomaga to w łagodzeniu następujących stanów bólowych:

 

  1. łagodzi migreny i bóle głowy
  2. zmniejsza intensywność bólu stawów i mięśni
  3. łagodzi urazy mięśni, bóle pleców, bóle karku i sztywność
  4. działa na zapaleniem stawów lub reumatyzm
  5. łagodzi ból wywołany przez choroby układu oddechowego.

 

Terapia bańkami jest także pomocna w przypadku kobiet, które cierpią na poważne bóle miesiączkowe – często wtedy stawianie baniek może być skuteczną alternatywą dla leków przeciwbólowych.

 

Bańki jako forma medycyny alternatywnej są dobre nie tylko dla łagodzenia bólu, ale ogólnie dla całego zdrowia organizmu. Wspomagają trawienie, łagodzą ból i sztywność, zwalczają niepokój, pobudzają krążenie krwi i pomagają w odchudzaniu. W połączeniu z akupunkturą można zauważyć, że jest to jeszcze bardziej skuteczny proces. Jednak, aby skorzystać z tego w pełni konieczne jest, aby zabieg przeprowadzał doświadczony i wyspecjalizowany terapeuta, który zrealizuje proces stawianie baniek i akupunktury w najlepszy możliwy sposób.

 

Jak to działa?

 

Stawianie baniek działa głównie na kanały energetyczne, które są umiejscowione na całym ciele i sięgają do wszystkich tkanek i narządów. Energia wewnątrz naszego ciała, zwana również jako chi, przepływa tylko tymi kanałami. Wszelkie zaburzenia w naszym organizmie są spowodowane zablokowaniem sprawnego przepływu energii, więc ta terapia głównie czyści ścieżki energii poprzez zwiększenie przepływu krwi i tlenu.