Statystyki wskazują, że wypadki w fabrykach przemysłowych są w równym stopniu winą człowieka, jak i maszyny. Odkąd pracę rąk ludzkich zaczęły zastępować maszyny przemysłowe, odtąd każda, nawet najmniejsza awaria, potrafi zatrzymać działanie całej linii produkcyjnej. Specjaliści ze strony admech.pl podkreślają, że właśnie dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie dbanie i konserwowanie poszczególnych części urządzeń przemysłowych. Konserwacją maszyn zajmują się zazwyczaj firmy zewnętrzne, które udzielają fabrykom i zakładom przemysłowym gwarancji na ich działanie, z tego też względu warto przeprowadzać ten proces od czasu do czasu. Regularne stosowanie środków pielęgnujących i konserwujących uchroni maszyny przemysłowe przed zniszczeniem.

Badania przeprowadzane wewnątrz różnych zakładów przemysłowych z zakresu przemysłu zarówno lekkiego, jak i ciężkiego, wykazały, że najczęściej awarii ulegają części maszyn, które odpowiadają za łączenia i ruch maszyny. Jest to na przykład sprzęgło, jakie łączy wały, żeby przekazać moment obrotowy w danej maszynie – składa się członu napędzającego, członu napędzanego oraz elementów łączących. Czasem któraś z tych części odmawia współpracy. Eksperci ze strony admech.pl polecają zainwestowanie w sprzęgła maszynowe od firmy ServoFlex, zostały one wykonane ze stopu aluminium z wkładką ze stali nierdzewnej, natomiast ich system łączenia wałów jest zaciskowy. Sprzęgła od ServoFlex stanowią jeden z elementów podzespołów do wymagających aplikacji servo, muszą być więc niezawodne. Testy próbne pokazują, że taka budowa i system łączenia jest najlepszy w przypadku sprzęgieł wykorzystywanych w różnego typu urządzeniach.

Analizy sprzęgieł ServoFlex pozwoliły na dokładną charakterystykę poszczególnych elementów tego urządzenia. Eksperci ze strony admech.pl podkreślają ich wysoką sztywność na skręcanie, małą inercję, bezluzowość i wąską histerazę. Wszystkie te cechy składają się na model idealny, nadający się do nawet najbardziej dynamicznych aplikacji. Także ankiety przeprowadzone wśród inżynierów i pracowników, którzy mają styczność z maszynami na sprzęgłach ServoFlex potwierdziły ich większą skuteczność i bezawaryjność w porównaniu do sprzęgieł innych firm.