Przemierzanie wirtualnych światów gier internetowych, zachwycanie się piękną grafiką, realistycznymi postaciami oraz świetną aranżacją dźwiękową wprawia miłośników gier w niemały zachwyt. W dobie dzisiejszych czasów pomysł stworzenia własnej gry online staje się częstym tematem zainteresowań programistów.

Nadeszła wspaniała era dla kreatywnych pomysłodawców, których marzeniem jest tworzenie gier online. W ostatnich latach możliwości aplikacji komputerowych niesamowicie się rozwinęły. Nikogo nie dziwi już grafika 3D czy piękna grafika 2D bez użycia Flasha. Czas działa na bardzo dobrą korzyść HTML5, która dzięki tworzeniu pary z JavaScript daje sprzyjające warunki i możliwości tworzenie gier i aplikacji z użyciem nowoczesnych przeglądarek internetowych. Firma SOLPEO Sp. Z o.o. poprzez stworzenie silnika do gier daje szansę wielu pomysłodawcom na stworzenie własnej gry.

Od czego zacząć?

Osoba obdarzona zdolnościami w dziedzinie oprogramowania, znająca się na grafice, w której to głowie zaowocuje genialny pomysł na stworzenie gry, poprzez stworzenie konspektu może stać się designerem i kontynuować rozwój stworzonej idei. Silnik do gier jest bazą do jej udoskonalania w trakcie kolejnych postępów produkcji. Jego celem jest ożywienie prototypu gry, a między innymi jest to etap złożenia silnika z realistycznymi postaciami, początkową ścieżką dźwiękową czy artworkami.

Jak to wygląda w wirtualnym świecie?

Jakość produkowanych gier musi być na bardzo wysokim poziomie ze względu na ogromną konkurencję znajdującą się na rynku gier. Opłacalne i sensowne wytwory muszą mieć szeroki zasięg, a mianowicie nie zamykający się jedynie w kręgach polskiego rynku. Silnik do gier SOLPEO umożliwiając developerom proste tworzenie gier w HTML5 i stawia przed nimi nieograniczone możliwości. Technologia daje szansę umieszenia w grze własnego kontenta a także oferuje graczom Real-time multiplayer.

Gry komputerowe poza udoskonaleniem graficznym nie doczekały się przełomowych czasów. Dzięki chętnym i wytrwałym pomysłodawcom i ciężkiej pracy producentów gier rynek ten jest w stanie z każdym rokiem znacznie powiększyć swoje oddziaływanie. Do jak dalekiego punktu zaprowadzi nas wirtualny i cyber-przestrzenny świat?  Pojawiać się mogą czyste insynuacje. Pewną rzeczą jest, iż tworzenie gier komputerowych ma bardzo duży wpływ na rozwój wirtualnej technologii i jest głównym motorem napędowym w elektronicznym świecie.

Źródło: http://www.gadzetydlareklamy.pl/samodzielne-tworzenie-gier-2d/
Data: 28 lipca 2014