Potencja jest to zdolność organizmu do reakcji seksualnych. Na ogół uważa się, że to mężczyźni mają większą potencję i z tego też powodu są w stanie odczuwać kilkukrotny orgazm w krótkim czasie. Jednak niewielki odsetek kobiet również jest zdolna do przeżywania wielokrotnej przyjemności w łóżku.

Potencja jest to również zdolność do spełniania określonych funkcji, zachowań oraz odczuć seksualnych. To zdolność do rozpoczęcia stosunku płciowego, jego utrzymania oraz do odczuwania końcowej satysfakcji. Potencja seksualna wpływa na pewność siebie mężczyzn i dlatego jeśli występują jakieś zaburzenia należy szukać przyczyny i jak najszybciej działać. Zaburzenia potencji mogą występować podczas niezdolności do wystąpienia seksualnego podniecenia, niezdolność do erekcji, gotowości seksualnej, niezdolność do prawidłowego i sprawnego odbycia stosunku seksualnego, a także do osiągnięcia orgazmu. Zwłaszcza brak erekcji jest silnie związany z zaburzeniami potencji.

Brak erekcji jako przyczyna zaburzeń seksualnych

Erekcja jest inaczej nazywana wzwodem. Jest to usztywnienie i powiększenie narządów płciowych związanych z tkanek jamistych w wyniku zwiększonego dopływu i zmniejszonego odpływu krwi z danego organu. Najczęściej erekcją nazywamy wzwód penisa u mężczyzn. Prawidłowa erekcja umożliwia odbycie stosunku seksualnego i jest silnie powiązana w układem nerwowym i układem naczyniowym. Zaburzenia erekcji należy leczyć, gdyż są powodem licznych zaburzeń potencji. Zaburzenia erekcji mogą się różnić od siebie i przebiegać różnorako. Może się zdarzyć niezdolność całkowita do osiągnięcia wzwodu, niezdolność do uzyskania erekcji, która umożliwi penetrację, czy niezdolność do utrzymania wzwodu wystarczająco długo.

Leczenie problemów z erekcją

Problemy z erekcją występują dosyć często u mężczyzn, nie jest to zjawisko rzadkie. Zwłaszcza z wiekiem mogą występować różnego rodzaju zaburzenia potencji, które w większości przypadków można wyleczyć. Można sięgnąć po specjalne preparaty na potencję, wśród których najbardziej znane są tabletki na potencję. W składzie tabletki na erekcję znajdziemy wszystkie składniki, które pomogą w osiągnięciu sprawności seksualnej. Leki na potencje kupimy w aptece, a ich wybór warto skonsultować z lekarzem lub sprawdzić serwis aptekamezczyzny.pl, by wybrać taki preparat, który będzie najodpowiedniejszy. Dzięki wybraniu odpowiedniego preparatu mężczyzna będzie w stanie zaspokoić potrzeby swojej partnerki, a także swoje. Dzięki temu życie seksualne pary będzie wspaniałe.