Klienci indywidualni i firmy poszukujące w internecie dostawców, wykonawców i kontrahentów często narzekają na uciążliwość i czasochłonność takich poszukiwań. Problem ten dotyczy przede wszystkim osób mających bardzo konkretne oczekiwania.

Wejście na stronę internetową potencjalnego zleceniobiorcy i zapoznanie się z zakresem oferowanych przez niego usług lub asortymentem towarów niczego w takich przypadkach nie rozwiązuje. Trzeba bowiem jeszcze wysłać zapytanie ofertowe, a na odpowiedź zazwyczaj się czeka. Zwykle też otrzymane odpowiedzi są zbyt ogólne lub nie spełniają wymagań poszukującego, a wtedy cała procedurę trzeba powtórzyć: znaleźć kolejną firmę specjalizującą się w danej branży i ponownie wysłać swoje zapytanie. W takich warunkach porównanie ofert nawet od kilku firm trwa długo, a nie każdy może sobie na taką stratę czasu pozwolić. Czas to pieniądz – nie tylko w biznesie, ale i podczas budowy domu, remontu mieszkania, a także przed zbliżającym się sezonem grzewczym, kiedy potrzebne do ogrzania domu materiały opałowe trzeba kupić natychmiast.

identität

W takich sytuacjach zamiast samodzielnie szukać firm i wysyłać do nich dziesiątki zapytań, zdecydowanie korzystniej będzie skorzystać z pomocy portali, takich jak Oferteo.pl, które gromadzą w jednym miejscu setki ofert z wielu branż i dysponują bogatą bazą sprawdzonych dostawców i wykonawców. Firma lub indywidualna osoba może za pomocą specjalnego formularza złożyć jedno konkretne zapytanie ofertowe, zamiast kilkunastu, mając jednocześnie pewność, że odpowiedzą na nie jedynie sprawdzone i gotowe do współpracy firmy, a otrzymane oferty będą dokładnie odpowiadać kryteriom określonym w zapytaniu. W rezultacie porównanie ofert różnych kontrahentów, dostawców i wykonawców przebiega znacznie sprawniej i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Otrzymanie ofert od zainteresowanych realizacją zlecenia firm nie wiąże się też z koniecznością skorzystania z którejkolwiek z nich. Klient może je porównać całkowicie bezpłatnie w zaciszu swojego domu lub biura, bez konieczności prowadzenia żmudnych samodzielnych poszukiwań. A także – co istotne – bez obowiązku nawiązania współpracy.

Warto przy okazji sprawdzić rzetelność danej firmy, korzystając z zamieszczanych na stronie portalu rekomendacji i opinii od dotychczasowych klientów, którym zdarzyło się już z tą firmą współpracować. Dzięki temu od razu wiadomo, z której oferty można bez obaw o rzetelność i terminowość skorzystać. Taki sposób szukania firm w internecie to znaczące udogodnienie, zarówno dla klientów indywidualnych, na przykład podczas prowadzonego systemem gospodarczym remontu domu, jak i dla przedsiębiorców przy zdobywaniu nowych rynków. Nawiązanie kontaktu z ewentualnymi kontrahentami przebiega sprawnie i szybko, a klient ma równocześnie gwarancję, że rozmawia ze sprawdzonym, profesjonalnym partnerem.