Jak wynika z badań przeprowadzonych w reprezentatywnej grupie polskich mężczyzn, Polacy cenią sobie wygodę połączoną z elegancją. Według zespołu prowadzącego badania, świadczy to o tym, że polscy mężczyźni zwracają coraz większa uwagę na swój wygląd. Tezę tę potwierdzają także znani polscy styliści, którzy przekonują, iż wystarczy wyjść na ulicę, by zobaczyć mężczyzn noszących modne marynarki, spodnie w najmodniejszym kroju czy swobodne, a mimo to eleganckie koszule. Styliści podkreślają też, że właśnie taki swobodny i jednocześnie elegancki styl jest obecnie najpopularniejszy wśród polskich mężczyzn.

Obserwacje te potwierdzają także przedstawiciele sklepu DStreet, który oferuje swoim klientom wysokiej jakości ubrania męskie. Według pracowników tego sklepu coraz większa liczba kupujących zwraca uwagę nie tylko na cenę dostępnych w sklepie produktów, ale także na ich markę czy jakość wykonania i wykończenia. Trzeba jednak pamiętać, co podkreśla dziennikarka modowa jednego z poczytnych pism, że wśród panów trudno jest poszukiwać tak zwanych fashion victim. Polscy mężczyźni ze światowych trendów wybierają najczęściej to, co ich interesuje i w czym czują się po prostu dobrze. Może to być koszulka męska z modnym nadrukiem, spodnie w nietypowym kolorze lub modne dodatki, które stają się uzupełnieniem męskiego stroju. Nie można jednak powiedzieć, by Polacy ślepo podążali za modą.

Opinię o tym, że polscy mężczyźni dokładają coraz więcej starań, by dobrze wyglądać podzielają także Polki. Wiele kobiet docenia, iż ich partnerzy chcą wyglądać elegancko w pracy czy na randce, choć zdają sobie sprawę z faktu, że w domowym zaciszu panowie najchętniej wkładają dresy męskie. Sami panowie zapytani o to, czy elegancki wygląd jest dla nich ważny, odpowiadają, że tak, ponieważ dzięki niemu mogą po prostu poczuć się dobrze i pewnie siebie.

To wszystko przekłada się oczywiście na wzrost zainteresowania modą męską. Według danych sklepu DStreet, sprzedaż modnych ubrań męskich wzrosła w ostatnich miesiącach o kilkanaście procent, a szczególną popularnością cieszą się najnowsze kolekcje.