Koktajle, które są pełne owoców, warzyw, nasion i orzechów, są w stanie zmienić nasze życie. Dostarczają ogromną ilość niezbędnych witamin i minerałów, poprawiają ogólny stan zdrowia oraz wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Jak to możliwe, że wystarczy mikser do owoców, by świadomie wpływać na swoje zdrowie? Oto 4 powody, przez które Polacy pokochali koktajle witaminowe.

  1. Pyszne źródło energii

Wydawać by się mogło, że w świecie, w którym mamy dostęp do praktycznie każdego owocu, to kupienie zdrowego soku w markecie nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Tak jednak nie jest. Na półkach sklepowych większość kartoników zawiera jedynie wodę, aromaty i niewiarygodną ilość cukru. Przygotowując koktajl w mikserze do owoców wiemy dokładnie, co się w nim znajduje. Sami możemy również zdecydować o proporcjach, więc stworzenie kompozycji, która będzie dla nas idealna, jest banalnie proste. Dodatkowo lekka i ciekawa forma podania jest dobrym sposobem na to, by przemycić owoce i warzywa w diecie naszych dzieci. Jedna szklanka koktajlu z powodzeniem zastąpi śniadanie i będzie dostarczać nam energii na pierwsze godziny nowego dnia.

  1. Zdrowie na wyciągnięcie ręki

smoothie-5-469x313Aspekt zdrowotny koktajli witaminowych to najważniejszy punkt, na jaki powinniśmy zwracać uwagę – podkreślają specjaliści z tvokazje.pl. W jednej szklance koktajlu znajduje się ok. 60 kcal, a oprócz tego witaminy A, C, E, K B1, B2, B3, B6. Czeka na nas również bogactwo minerałów w tym wapń, żelazo, miedź, magnez potas, cynk. Oczywiście nie jest to pełna lista wartości odżywczych, ponieważ zależą one przede wszystkim od owoców i warzyw, jakie wykorzystamy.

  1. Cena

Zapomnijmy o zabarwionych wodach w kartonach. Jeśli poszukamy wystarczająco dobrze, to trafimy na naturalne i zdrowe soki nawet w marketach. Co jednak wtedy pierwsze rzuci nam się w oczy? Ich absurdalnie wysoka cena. Często za tyle samo złotych możemy dostać kilka kilogramów owoców i warzyw. Kupienie miksera do owoców okaże się więc inwestycją długoterminową, która szybko nam się zwróci.

  1. Wygoda użytkowania

A co z sokowirówkami i skomplikowanymi robotami kuchennymi? Kto chociaż raz musiał myć i składać takie urządzenie, to wie, że po jednym takim procesie odechciewa się zdrowych napojów na wiele tygodni. W przypadku mikserów do owoców (np. te dostępne tutaj: http://www.tvokazje.pl/123-miksery-i-roboty-kuchenne) jest zupełnie inaczej. Są małe i poręczne, zmieszczą się w każdej szafce, a nawet świetnie prezentują się na blacie. Ich obsługa jest niezwykle prosta – odkręcamy pojemnik, wsypujemy owoce i warzywa, dodajemy wodę, mleko lub jogurt, zamykamy i włączamy. Po kilku sekundach pyszny napój gotowy. Nie musimy też nic przelewać, a pić bezpośrednio z pojemnika. Następnie wkładamy go do zmywarki lub przepłukujemy pod bieżącą wodą. I już mikser do owoców jest gotowy do ponownej pracy.