Gdy zbliża się lipiec i sierpień ceny wznoszą się w górę w tempie zastraszającym i szokującym – nic dziwnego, że każdy turysta z przerażeniem przegląda swój portfel i sprawdza stan swojego konta. Nie wszyscy bowiem pomyśleli o wcześniejszym zaklepaniu tych kilku nocek w hotelu. Pojawił się jednak zupełnie nowy, dosyć opłacalny trend – a może tak wynająć indywidualnie mieszkanie czy pokój na całe wakacje?

Nowatorski pomysł nowoczesnych ludzi

Przeczytawszy wstęp niektórzy pewnie złapią się za głowę – skoro tak drogie jest wynajęcie miejsca dla siebie na ledwie kilka nocek, to ile trzeba będzie zapłacić za całe wakacje? Pomysł ten jest jednak jak najbardziej trafiony, z czego zdało sobie już sprawę wiele osób – w hotelach trzeba bowiem płacić za każdą osobę, co w przypadku rodzin generuje ogromne opłaty. Nie chodzi zaś wcale o wynajem pokoju w hotelu na całe dwa miesiące, lecz o wynajęcie indywidualnego mieszkania czy pokoju w mieszkaniu – jest tak jak z domkiem letniskowym, że gdy płacisz za domek właściciela nie obchodzi ile osób będzie w nim mieszkać.

Można powiedzieć, ze to czysty zysk – zapłacimy tysiąc lub dwa, ale zyskujemy pełne wakacje nad polskim morzem. Co rano możemy jechać na plażę i wracać późnym wieczorem, albo nawet umówić się wraz z rodziną czy przyjaciółmi, że przyjadą za trzy tygodnie na nasze miejsce, a dołożą się do opłat. Jeśli chcemy jechać na wakacje z trójką dzieci i psem, bo nie mamy go gdzie zostawić, albo jeszcze z obojgiem rodziców, z którymi dawno się nie widzieliśmy i chcemy spędzić z nimi trochę czasu, taki pomysł jest jak najbardziej na miejscu. W ten sposób można naprawdę poczuć dane miasto – odkryć urokliwe uliczki, zobaczyć jak ludzie żyją na co dzień, pójść w miejsca, na które normalnie nie mielibyśmy czasu, żyć spokojniej i korzystać z uroków wakacji. Dodatkowa zaleta to możliwość wynajmu mieszkania tańszego – nie musimy bowiem spieszyć się na tyle, by zaklepywać to, co zostało i próbować znaleźć coś jak najbliżej plaży albo centrum. Mamy na tyle czasu, by móc wynająć coś nawet na drugim końcu miasta – i tak się opłaca!

Gdzie znaleźć mieszkania na wakacje?

Oczywiście, nie wszyscy właściciele zgodzą się na podobny wynajem – każdy chciałby, żeby ktoś podpisywał umowę od razu na rok, albo jeszcze dłużej. Zwiększa się jednak ilość osób, które korzystają z zainteresowania, jakie Szczecinem i innymi miastami turystycznymi wykazują turyści – i wynajmują im coś jedynie na wakacyjny okres. Później zaś mogą znaleźć kogoś, kto wynajmie pokój na resztę roku – na przykład studenta. Oni zwykle w czasie wakacji i tak wracają do domu i płaciliby z tego powodu mniej – dla właściciela jest to zatem zyskowne.

Świetnych mieszkań na wakacje i na stałe można poszukać na stronie firmy Extra Invest. Kawalerki w Szczecinie i w innych miastach, działki, domy i apartamenty – wszystko to można znaleźć na ich portalu. Wynajem mieszkania w Szczecinie z Extra Invest jest łatwe i szybkie – a wybór na tyle duży, by znaleźć coś idealnego.