Ośnieżone dachy mogą sprawić, że wokół posiadłości będzie panować malownicza zimowa scena, jednak połączenie świeżego śniegu z tym topniejącym i zamarzającym może spowodować sporo stresu na dachu domu lub firmy.

Ośnieżone dachy mogą sprawić, że wokół posiadłości będzie panować malownicza zimowa scena, jednak połączenie świeżego śniegu z tym topniejącym i zamarzającym może spowodować sporo stresu na dachu domu lub firmy. Jeśli na dachu zgromadziło się więcej niż trochę ciężkiego, mokrego śniegu i lodu, konieczne jest odśnieżanie dachów.

Porady dotyczące usuwania śniegu z dachu

Usuwanie śniegu z dachu z rynny lub okapu po każdej zimowej burzy może pomóc w zapobieganiu powstawania zapór lodowych. Trzeba jednak unikać używania drabiny w zaśnieżonych i oblodzonych warunkach. Może to być bardzo niebezpieczne – dlatego odśnieżanie dachu zwykle najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Odśnieżanie dachu płaskiego

Jeśli płaski dach jest łatwo dostępny z wewnętrznej klatki schodowej, można samodzielnie odśnieżyć przestrzeń, ale należy uważać, aby nie uszkodzić pokrycia dachowego. Trzeba zachować bezpieczeństwo przede wszystkim za każdym razem, gdy jest się na dachu, szczególnie w śniegu i lodzie. W razie jakichkolwiek wątpliwości, lepiej pozostawić to profesjonalistom.

Odśnieżanie dachu spadzistego

Możliwe jest usunięcie śniegu i lodu ze spadzistego dachu za pomocą zgarniacza dachowego – długiego uchwytu zaprojektowanego specjalnie do tego celu. Wystarczy stanąć na ziemi i ściągnąć z dachu tyle śniegu, ile jesteś w stanie bezpiecznie dosięgnąć. Jeśli nie możesz bezpiecznie dotrzeć do dachu, skontaktuj się z firmą zajmującą się profesjonalnym odśnieżaniem.

Profesjonalna firma zapewniająca odśnieżanie, taka jak odsniezymy24 to pewność:

  • szybkiej i skutecznej realizacji
  • bezpiecznego sposobu wykonania zadania
  • przystępnej ceny (sprawdź odśnieżanie dachów cennik)

Ale uwaga – przed zatrudnieniem kontrahenta należy sprawdzić jego referencje. Zawsze lepiej jest się upewnić, że firma którą wynajmujesz jest doświadczona, wykwalifikowana i ubezpieczona.

Ilość śniegu i lodu, którą Twój dach może utrzymać zależy od wielu czynników, w tym od typu dachu, a także od jego wieku i stanu konstrukcji. Jednak dobrą zasadą, o której należy pamiętać, jest to, że ponad 30 centymetrów ciężkiego, mokrego śniegu i lodu na dachu, to ten moment, gdy lepiej zadzwonić po specjalistów.