Konstrukcje stalowe coraz częściej są wykorzystywane w budownictwie. Można ich używać do projektowania hipermarketów, mostów, schodów, nawet elektrowni. Coraz więcej hal przemysłowych oraz montażowych jest projektowanych z tańszych, ale zarazem bardzo wytrzymałych materiałów. Co więcej, to właśnie ze stali wykonuje się coraz więcej garaży. Jakie są tego przyczyny?

Ponadprzeciętna elastyczność

Bardzo istotną cechą konstrukcji stalowych jest elastyczność, dzięki której kształt budynków można zmieniać i dopasowywać do własnych potrzeb wraz z rozwojem własnego przedsiębiorstwa. Można więc dobudowywać do konstrukcji, przykładowo, kolejne moduły. Zmian można dokonywać nawet w budynkach biurowych, które trzeba w szybkim czasie przearanżować: można w takiej sytuacji przenosić nawet całe ściany, bez problemu poddawane są one często także skróceniu i innym modyfikacjom.

Co więcej, w przypadku garaży można przenosić całe konstrukcje z jednego miejsca na inne, tak jak w przypadku tych konstruowanych przez firmę CGT. Jest to możliwe, ponieważ ich montażu dokonuje się przy pomocy śrub. W podobny sposób wykonywane są hale, altany, budynki gospodarcze, domki ogrodowe czy kojce dla psów.

Szybkość rozbudowy

Wykorzystanie sprefabrykowanych stalowych elementów pozwala na błyskawiczną budowę obiektów oraz ich rozbudowę, dzięki czemu bez opóźnienia można je oddać  inwestorowi. Ponadto są one odporne na występujące w naszym klimacie warunki atmosferyczne, dlatego też można je stawiać praktycznie o każdej porze roku.

Konstrukcje stalowe nie wymagają czasu na schnięcie, dlatego też nie trzeba czekać na odpowiednią temperaturę i organizować przerw w kolejnych etapach robót. W przypadku budowy domu oznacza to wielką oszczędność – często należy uiścić opłaty za wynajem jeszcze przed ukończeniem budowy inwestycji: w tym przypadku nie musimy się martwić o stratę pieniędzy, ponieważ w tego typu budynku zamieszkamy stosunkowo szybko.

Ekologiczność

Wraz z modą na ekologiczny styl życia, przyszła również moda na ekologiczne domy, w których wykorzystywane są rozwiązania przyjazne dla środowiska. Inwestorzy coraz częściej zwracają na to uwagę, wiedząc, że jest to kwestia istotna dla pewnej grupy klientów. Ponadto, w przypadku stalowych konstrukcji nie ma mowy o odpadach na miejscu budowy, ponieważ gotowe i odpowiednio wyprofilowane elementy są dostarczane bezpośrednio na miejsce. Nie musimy więc, po ukończeniu budowy, martwić się o to, co zrobić z workami niepotrzebnego cementu. Elementy konstrukcji, które nie zostały wykorzystane podczas budowy, poddawane są recyklingowi.

Sprawdź garaże metalowe na CGT