Wielu dekoratorów wnętrz uważa, że to właśnie oświetlenie stanowi idealne wykończenie w naszych mieszkaniach i ogrodach. Nadaje pomieszczeniom charakteru i dużo mówi o samych właścicielach. Dzięki oświetleniu możemy stworzyć odpowiednią atmosferę do pracy, nauki lub relaksu. Na rynku znajdziemy sporo rozwiązań, które są nie tylko piękne, ale również nowoczesne i praktyczne.

iluzoryczna-lampa-3dDesign czy funkcjonalność?

Lampy możemy kupić w przeróżnych cenach. Możemy zdecydować się na powszechne modele, których cena nie będzie przekraczała 100 zł, jednak warto czasem pomyśleć o czymś bardziej wyjątkowym. Zwracajmy uwagę na jakość wykonania – lampy mają nam służyć przez wiele lat. Wbrew pozorom oświetlenie może stanowić główny punkt dekoracyjny i to tylko przy pomoc jednej lampy. Spektakularny klosz lub żarówka może przekłuwać uwagę gości, jednak czy takie rozwiązanie będzie funkcjonalne? Jak najbardziej, jednak tylko wtedy, gdy dokładnie przemyślimy, jaki efekt chcemy uzyskać. Decydując się na jeden droższy model warto rozpatrzeć możliwość dokupienia mniejszych, punktowych lampek. Będą stanowić one drobny dodatek, który rozświetli pomieszczenie i zwróci uwagę na to, co w naszym mieszkaniu najlepsze.

Żarówki ledowe a tradycyjne

Ta kwestia powinna być dla nas najważniejsza przy wyborze nowego oświetlenia. Warto pamiętać o tym, że żarówki ledowe działają zazwyczaj dłużej, niż ich tradycyjne odpowiedni i zużywają o wiele mniej energii. Rocznie dzięki nim można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku tylko na zużyciu energii elektrycznej! Dobrze radzą sobie też w przypadku niskich lub wysokich temperatur, więc są idealnym wyborem w przypadku oświetlenia ogrodowego.

pol_pl_mini-kamera-hd-detektor-ruchu-dzien-noc-149_7Detektor ruchu

Lampy wykrywające ruch kojarzą się nam przeważnie tylko z oświetleniem zewnętrznym, jednak równie dobrze może taka opcja sprawdzić się w domu. Najlepiej montować je w korytarzach, garażu lub piwnicy, tym bardziej jeśli jesteśmy rodzicami małych dzieci – nie będziemy musieli obawiać się, że nocne wyjście po szklankę wody skończy się siniakami.

Na zewnątrz warto umieścić oświetlenie z detektorem ruchu chociażby przy samych drzwiach wejściowych. Dzięki temu o każdej porze będziemy widzieć, kto stoi za naszym progiem. Innowacyjne lampy można dostosować tak, by nie reagowały na niewielkie istoty – nie będą się więc włączać za każdym razem, gdy przez nasze podwórko przebiegnie wiewiórka lub kot. Na TVokazje.pl znajdziemy nowoczesną ledową lampę z detektorem ruchu, która jest łatwa do zamontowania i niezwykle oszczędna.