Jeśli chcesz nauczyć się poprawnie mówić po angielsku, na pewno zastanawiasz się, czy lepiej to robić we własnym zakresie, czy jednak wybrać się na kurs. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i podsunąć Ci najskuteczniejsze rozwiązanie.

Samodzielna nauka języka ma wiele plusów. Najważniejszym z nich jest jednak to, że masz pełną kontrolę nad całym procesem, dzięki czemu możesz poświęcać czas na te zagadnienia, które faktycznie Cię interesują, a to sprawia, że nauka nie jest wysiłkiem, lecz przyjemnością. To jednak także pułapka – podświadomie unikasz bowiem tego, co sprawia Ci trudność.

Taka sytuacja nie będzie miała miejsca na dobrym kursie językowym. Nauczyciel przeprowadzi Cię przez cały proces nauki. Będziesz musiał się uczyć zarówno tego, co Cię interesuje i z czym dobrze sobie radzisz, jak też i rzeczy, które nie są dla Ciebie łatwe. Możesz jednak za to liczyć na pomoc – wyjaśnienie problematycznych zagadnień i przećwiczenie ich. Dzięki temu to, co trudne, stanie się proste. Nauczyciel skoryguje również Twoje błędy, których sam być może byś nawet nie zauważył

Najlepszym rozwiązaniem, które pomoże Ci szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego, jest połączenie obu metod. Wybierz się na dobry kurs i pracuj również sam w domu. Ucz się zarówno tego, co jest w programie zajęć, jak też i oswajaj się z językiem we własnym zakresie, tak, żeby to było dla Ciebie przyjemnością, a nie smutną koniecznością

Zastosowanie obu tych metod naraz zapewni Ci najlepsze wyniki, które osiągniesz o wiele szybciej niż gdybyś uczył się tylko sam, lub tylko na kursie. Głównym tego powodem jest połączenie zalet obu sposobów oraz to, że te metody wzajemnie minimalizują swoje wady. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by dobrze się nauczyć języka angielskiego, swobodnie porozumiewać i rozumieć tekst mówiony oraz pisany, połącz obie wspomniane metody.