Styl minimalistyczny nie musi być domeną klaustrofobicznych pomieszczeń. Bardzo efektownie prezentuje w większych przestrzeniach i jest w stanie w znaczący sposób wpłynąć na ich estetykę. Specjaliści z Topsanit.pl podkreślają, że minimalizm w łazienkach podnosi wrażenie sterylności oraz pozwala na racjonalne zagospodarowanie przestrzenią. Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w uszczuplonych łazienkach?

4052d2324fbd1d0273dc516508b2fab0

Armatura

Wybierajmy taką, której głównym walorem estetycznych jest prostota. Unikajmy przesytu zdobień i krzykliwych kolorów. Decydując się na zakup umywalki stawiajmy na taką, która będzie zajmować niewiele miejsca, a jednocześnie będzie pozwalała na komfortowe wykonywanie codziennej toalety. Do wyboru mamy np. umywalki Bathco, które przyciągają uwagę swoim wyrafinowanym kształtem i w standardzie posiadają szuflady, w których ukryjemy kosmetyki. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych łazienkach.

Toaleta również powinna charakteryzować się higienicznym wyglądem. Jednak w tym przypadku ważne jest, by sterylność dotyczyła również tego, czego nie widać gołym okiem. Miska Roca Clean Rim jest nie tylko estetyczna, ale dzięki bezrantowej konstrukcji zapewnia możliwość całkowitego wyeliminowania bakterii i innych drobnoustrojów powstających w muszli. Warto także wybierać podwieszane modele mis, ponieważ dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie, a dodatkowo łatwiej dokładnie odkazić podłogę wokół toalety.

Szafki

W minimalistycznej łazience są niezbędne, bowiem pozwalają ukryć wszystko to, co nie powinno znajdować się na zewnątrz. Wysokie i głębokie, takie jak szafki Elita, pomieszczą ręczniki, kosmetyki, szczotki, a nawet niewielkie kosze na pranie. Pozbycie się tych elementów z widoku pozwoli nadać łazience niezwykle sterylnego charakteru. Ukrycie swoich przyborów higienicznych jest również ważne ze względu na to, że w łazienkach obecność bakterii jest odnotowywana na każdym nieschowanym przedmiocie.

Dodatki

Powinno być ich jak najmniej. Nie stawiajmy na półkach kwiatków czy innych niewielkich bibelotów. Możemy jednak zdecydować się np. na designerskie wieszaki lub uchwyty na ręczniki. Świetnie sprawdzą się również wszelkie szklane i metalowe dodatki. Mydelniczki, pojemniki na chusteczki, czy inne pudełka powinny charakteryzować się tym samym stylem i mieć podobny odcień. Pomoże to zbudować harmonię i nie będzie kolidowało z minimalistycznym stylem naszej łazienki.