Mnogość dekoracji ogrodów i parków, takich jak np. ławeczki, kratki i oczka wodne, sprawia, że często zapominamy o jednym z najważniejszych elementów – o donicach. A wybór jest ogromny – donice plastikowe, betonowe, drewniane, jak i rattanowe.

Dzisiaj porozmawiamy o często niedocenianym elemencie dekoracyjnym ogrodu, jakim są donice metalowe. Mogą przybierać różnorakie kształty (od najprostszych po finezyjne zdobione i dekoracyjne) oraz pojemności. Ponadto donice stalowe mogą być pomalowane proszkowo na wszystkie kolory tęczy, co sprawi, że świetnie wpiszą się w klimat każdego terenu zielonego, bez znaczenia czy mówimy o ogrodzie w stylu wiejskim, japońskim, angielskim, barokowym czy śródziemnomorskim. Ponadto, te większe, będą świetnie wyglądały na wolnej przestrzeni, stawiąc jedyny element dekoracyjny.

Donice wykonane z metalu charakteryzują się wysoką odpornością na warunki klimatyczne, co w naszym, niestabilnym klimacie z dużymi różnicami temperatury w ciągu roku może stanowić ważne kryterium przy wyborze dekoracji do ogrodu.

Warto zaznaczyć, że donice te można zakupić w niewygórowanych cenach w marketach budowlanych, sklepach ogrodniczych, jak i na pchlich targach.

Osoby zajmujące się projektowaniem zieleni miejskich zainteresowane są zapewne większymi gabarytowo pojemnikami. Donice wykonane ze stali lub kamienia świetnie sprawdzą się jako donice parkowe. Świetnie będą w nich wyglądać rośliny niewymagające dużo wody oraz pielęgnacji, takie jak: wszelkiego rodzaju iglaki oraz czyściec wełnisty, macierzanki smagliczka skalna, czy żurawka drżączkowata.

Jak widać na podstawie powyższego tekstu donice to wspaniały elementy wystroju ogrodu, przy pomocy którego w łatwy i niedrogi sposób można całkowicie odmienić jego charakter lub nadać mu niesamowitego klimatu przez cały rok.

Więcej na: http://konarch.pl/kategoria/donice/