Planowanie nawet krótkich wyjazdów wypoczynkowych to sama przyjemność, której możemy doświadczać nawet kilka razy w roku. Choć nie zawsze mamy możliwość wyjechać w jakieś ciekawe miejsce na dłuży weekend, to jednak większość z nas nie rezygnuje z Majówki. W końcu to pierwszy dłuższy i cieplejszy weekend po okresie zimowym.

Każdego roku stoimy przed dylematem, gdzie jechać na Majówkę? Czy wybrać góry, czy jakąś urokliwą mieścinę, a może miasto, którego jeszcze nie mieliśmy okazji odwiedzić? Doskonałą propozycją jest na pewno nasze Morze Bałtyckie. Choć nie każdy z nas chce się tam wybrać w okresie letnim, gdy ilość turystów bywa przytłaczająca, to właśnie czas wiosennych weekendów jest najlepszym momentem na wypoczynek w nadmorskich miejscowościach.

Noclegi w Gdyni na weekend majowy

Tegoroczną Majówkę warto spędzić w Willi Mewa. To doskonała baza noclegowa dla osób, które cenią sobie zalety hoteli, ale równie bardzo doceniają domową, przyjemną atmosferę pensjonatów. Tutaj znajdują się przestronne, komfortowe i czyste pokoje, goście mają dostęp do całodobowej recepcji, a także domowych śniadań i obiadów. W obiekcie panuje domowa atmosfera, którą doceniają zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i biznesmeni odwiedzający Gdynię w celach zawodowych. Willa położona jest blisko plaży. W okolicy znajdują się puby, restauracje i centra rozrywki. Więcej informacji, zdjęcia pokoi oraz ofertę cenową można znaleźć na willamewa.pl.

Co można robić w Gdyni poza sezonem letnim?

Podczas weekendu majowego w Gdyni organizowanych jest wiele imprez i atrakcji dla turystów, ale największą zaletą tego miejsca jest oczywiście czyste, morskie powietrze oraz piękne widoki i możliwość obcowania z naturą. W Gdyni znajdują się parki oraz deptaki spacerowe rozciągające się przy brzegu morza. Nie brakuje tutaj również pięknej architektury, ciekawych pomników, muzeów i teatrów.

Do Gdyni coraz częściej przyjeżdżają mieszkańcy południowej części Polski. Nie tylko na dłuższe wakacje, ale również na krótkie weekendy. Wzrost liczby turystów z tamtego regionu zaobserwowano szczególne od momentu, w którym uruchomiono połączenia lotnicze w korzystnych cenach na trasie południe Polski – lotnisko w Gdańsku. Warto wiedzieć, że Gdynię od Gdańska dzieli zaledwie około 30 minut drogi.