Z pewnością każdy okres w historii polskiej muzyki odznaczał się czymś charakterystycznym. W przypadku lat 90 była to bardzo duża mieszanka różnych utworów. Największy prym w tym przypadku wiodła muzyka popularna. Taki trend pozostał do dzisiaj. Lata 90 to jednak rozkwit dużej liczby zespołów, a także wielu piosenek.

Z racji tego, że gatunek muzyczny jest elastyczny oraz kierowany jest przede wszystkim do globalnych odbiorców w początkowej fazie miał nawiązywać jedynie do rocka. Po upływie czasu się to zmieniło. Z upływem czasu zyskiwać na popularności mogły niemalże wszystkie gatunki. Artysta, chcąc zabłysnąć na scenie, sprawić by jego kariera stała się bardziej obszerna musiał postanowić wydać przynajmniej jeden album Pop. Wracając do głównej mieszanki muzycznej należy powiedzieć o gatunkach, rock, hip-hop a przede wszystkim pop.

Polscy artyści, którzy byli zainspirowani utworami zagranicznych piosenkarzy m.in. Spice Girls lub The Cranberries chcieli utrzymać ten trend w swoim kraju. Na pewno lata 90 to utrzymanie dobrej formy przez taki zespół jak Myslovitz. Początek największych przebojów w Polsce na ten okres rozpoczęli także, Andrzej Piaseczny, Magma, Anita Lipnicka lub Varius Manx. Do dzisiaj artyści są znani na polskiej cenie.

Istnieją polskie utwory z tamtych czasów, które mogą szczególnie przypominać wspomnienia. Do nich na pewno zaliczać, „Wszystko się może zdarzyć”. Wiele utworów jest wartych przypomnienia. W jaki najlepszy sposób należy wrócić do swoich wspomnień? Z pewnością warto się zdecydować na zakup jakiejś płyty muzycznej. Jednak takie rozwiązanie może nie dostarczyć wszystkich najlepszych utworów polskich z tamtego okresu. Co należy w tym przypadku zrobić? Warto się zdecydować na jakieś radio internetowe. Do nich z pewnością należy zaliczać Tuba.fm. Decyzja o sprawdzonej internetowej stacji muzycznej to z pewnością bardzo dobry sposób, aby wybrać największe przeboje lat 90.

Polscy artyści po piosenkach np. ,,Macarena” lub ,,My Heart Will Go On” nie pozostając w tyle zaczęli tworzyć swoje ponad czasowe utwory. To właśnie dzięki nim udało się wyróżnić na scenie.