Włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji, ponieważ są nie tylko narażone na przesuszenie spowodowane oddziaływaniem chemicznej farby, ale również na utratę otrzymanego koloru, która stopniowo postępuje z każdym myciem.

img_2410

Jak nieświadomie niszczymy swoje włosy

Niektóre osoby są tak uczulone na wyblakły lub miejscami nierówny kolor włosów, że dokonują koloryzacji co dwa tygodnie. Absolutnie nie ma takiej potrzeby! W ten sposób można tylko uwrażliwić włosy lub bardzo je przesuszyć. Farbowanie raz na 4 tygodnie jest odpowiednie, ponieważ gwarantuje pokrycie odrostu i odświeżenie koloru.

Jednak, żeby móc być zadowolonym z wyglądu fryzury przy farbowaniu raz na miesiąc, trzeba zastosować odpowiednią pielęgnację, której podstawą jest dobra maska do włosów farbowanych.

Dobra, czyli jaka?

Idealna maska do włosów farbowanych zawiera kilka aktywnych składników, które nawilżają, odżywiają i regenerują włosy, a dodatkowo zapobiegają ponownej utracie wody, czyli pełnią funkcję również ochronną. W wartościowym kosmetyku powinny się znaleźć także naturalne oleje (np. oliwa z oliwek), które są wyjątkowo dobrze tolerowane przez włosy.  Idealny produkt musi być również wzbogacony w wyciągi z roślin i ziół (np. ekstrakt z macierzanki tymianku), które przeciwdziałają szybkiemu wypłukiwaniu się pigmentu. Przykładem takiej maski, która spełnia wszystkie powyższe wymagania jest O’Herbal Naturalna maska do włosów farbowanych z ekstraktem z macierzanki tymianku, którą można kupić w sklepie internetowym sklep.elfa-pharm.pl.

1_fotorwswsws

Jak często stosować maski do włosów?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz prawidłową pielęgnację włosów farbowanych, to zacznij od stosowania maski co drugi dzień przez 2 tygodnie. W dniach, kiedy tej maski nie stosujesz, użyj lekkiej odżywki, by ułatwić rozczesywanie włosów i lekko wygładzić fryzurę. Po dwóch tygodniach twoje włosy powinny być już na tyle zregenerowane, że wystarczy im standardowe postępowanie, czy stosowanie odżywczej maski raz lub dwa razy w tygodniu.