Wybranie odpowiedniego hostingu nie jest łatwym zadaniem – tym bardziej dzisiaj, gdy stajemy w obliczu tak wielkiej liczby propozycji. Zatem jak mądrze wybrać dobrą usługę hostingową?

Specjaliści z domeny.pl polecają takie podejście do tematu:

  • Poznaj swoje potrzeby hostingowe.
  • Zapoznaj się z niezawodnością hosta i jego warunkami modernizacji.
  • Sprawdź wszystkie funkcje hostingowe – w zależności od potrzeb.
  • Sprawdź ceny obowiązujące zarówno podczas rejestracji, jak i przedłużenia.
  • Sprawdź panel kontrolny hostingu.
  • Sprawdź inne funkcje wspomagające (np. tworzenie kopii zapasowych, ochrona środowiska itp.)

Poznanie potrzeb hostingowych

Nigdy nie można uzyskać właściwego hosta internetowego, nie wiedząc, czego się potrzebuje. Więc zanim pójdziesz dalej – zastanów się nad własnymi potrzebami. Można w następujący sposób podejść do tematu. Pierwszą rzeczą braną pod uwagę jest współużytkowane konto hostingowe – takie rozwiązanie jest tanie, łatwe w utrzymaniu i wystarczające dla większości nowych witryn. Plusem jeśli chodzi o taki hosting www jest także to, iż zawsze możesz uaktualnić go na VPS lub skorzystać z dedykowanego hostingu w późniejszym etapie, gdy witryna się rozwinie.

Aktualizacje hostingowe

Przede wszystkim warto wiedzieć kiedy jest właściwy czas na uaktualnienie udostępnionej usługi hostingowej. Pracownicy z domeny.pl tłumaczą, iż udostępnione konto hostingowe powinno wystarczyć do obsługi odpowiednio dostosowanego bloga na WordPressie mającego od 30 000 – 40 000 miesięcznych niepowtarzalnych użytkowników. Jednak jeśli spodziewasz się, że posiadana witryna stanie się naprawdę duża w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat, to warto rozważyć wybranie innego hostingu. Chodzi o przyszłe sprawne aktualizowanie swojego hosta – od wspólnego do wirtualnego prywatnego lub dedykowanego serwera – dla większej mocy obliczeniowej, pojemności pamięci i wielu innych korzyści, których niestety ten wspólny hosting www w żadnym wypadku nie jest w stanie swoim użytkownikom zapewnić. Oferty hostingowe, wspólne hostingi, są zwykle sprzedawane w bardzo przystępnych cenach rejestracyjnych, ale pobierają znacznie wyższe opłaty za odnowienia – koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę.