Chyba wszyscy chcielibyśmy, aby ten szczególny dzień, jakim jest nasze wesele, został odpowiednio uwieczniony na zdjęciach i filmach. W końcu w przyszłości będą to pamiątki, które będziemy pokazywać naszym dzieciom i wnukom. Fotografia ślubna to dziedzina, w której łatwo łatwo natknąć się na osoby podchodzące do swojego zawodu z wątpliwym profesjonalizmem. Niestety, w obecnych realiach każdy posiadacz markowego aparatu może założyć własną, jednoosobową firmę w internecie i reklamować się, jako profesjonalny fotograf ślubny.

W pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z portfolio osoby, której powierzymy tak ważne zadanie, jak rejestracja naszego ślubu. Z potencjalnym fotografem warto się także wcześniej umówić na odrębną sesję próbną, podczas której będziemy mogli ocenić jego umiejętności. Niezwykle ważne jest, aby nasz fotograf ślubny działał z pasją i entuzjazmem oraz potrafił we właściwy sposób uwiecznić na zdjęciach emocje. Kluczowa jest oczywiście także znajomość sprzętu oraz wszelkich czynników (jak np. odpowiednie oświetlenie), które mogą wpłynąć na ostateczną jakość fotografii.

Jeżeli chcemy mieć pewność, co do osoby którą zatrudnimy, warto także poszukać o niej obiektywnych opinii w internecie. Nie powinniśmy również oszczędzać, wszakże jeśli dopisze nam szczęście, nasza fotografia ślubna będzie pamiątką na całe życie. – mówi Piotr Szałański

Wybór odpowiedniego fotografa ślubnego

Wiele osób uczestniczy w swoim własnym weselu tylko raz w życiu – niektórzy znajdują swoją drugą połówką już na bardzo wczesnym etapie życia. Ślub jest dla nich wydarzeniem szczególnym i jedynym w swoim rodzaju, dlatego oprócz wyboru odpowiednich strojów, czy makijażu (w przypadku kobiet), kluczowe jest również znalezienie profesjonalnego fotografa. Istotne jest, aby fotografia ślubna stanowiła specjalizację naszego potencjalnego zleceniobiorcy.

Należy decydować się wyłącznie na osoby doświadczone, posiadające renomę (potwierdzoną np. stosownymi certyfikatami, czy obiektywnymi opiniami w internecie) oraz odpowiednie portfolio. Wiele osób ogłasza się jako doświadczeni fotografowie, pomimo faktu, iż często nie znają oni nawet wszystkich możliwości swojego sprzętu, a ich doświadczenie opiera się na kilku kursach fotograficznych.

Profesjonalny fotograf ślubny powinien się przede wszystkim odznaczać pasją (nie może być wyłącznie rzemieślnikiem – musi lubić śluby), kreatywnością oraz umiejętnością dostosowania się do panujących warunków oraz stylu młodej pary. Z potencjalnym fotografem warto się też wcześniej umówić na osobne spotkanie, podczas którego będzie można poznać jego umiejętności i nawyki oraz przedstawić własne wymagania. Jest to także dobry moment na zyskanie przychylności fotografa i wynegocjowanie lepszej ceny za zdjęcia, czy filmy.

Źródło: http://www.gadzetydlareklamy.pl/jak-wybrac-odpowiedniego-fotografa-slubnego/
Data: 25 lip 2014