Rozstępy to nie jedyny defekt urody z jakim borykają się kobiety będące w zaawansowanej ciąży. Sporym problemem jest również cellulit. Najlepszy na cellulit jest aktywność sportowa. Niestety trudno o nią gdy samo poruszanie sprawia sporo problemów.

Pozostają kremy, specjalne preparaty antycellulitowe oraz masaż antycellulitowy. Przy tym ostatnim warto się zatrzymać na dłużej. Masaże antycellulitowe zawsze należy rozpoczynać od dołu ku górze. Czyli na przykład skórę uciskamy od łydek do ud i pachwin. Do wykonania masażu niezbędny jest specjalny krem antycellulitowy bądź zwykła oliwka.

masage5

Przy masażu antycellulitowym najpierw trzeba rozgrzać nieco skórę a dopiero później zabrać się za bardziej intensywne doznania. Można na przykład chwycić dwiema dłońmi udo mocno ścisnąć i rolować skórę do góry. Można też mocno skórę ugniatać. Będąc w ciąży warto też postawić na odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą we wszelkie składniki odżywcze. Odpowiednio dopasowana dieta pozwoli uniknąć wielu groźnych infekcji- przeziębienia czy co gorsza grypy. Leczenie przeziębienia w ciąży wygląda tak samo jak u kobiet nie będących w stanie błogosławionym. Najważniejszy jest więc wypoczynek, długie wylegiwanie się pod kołdrą i odpowiednie nawodnienie organizmu. Lepiej powstrzymać się od stosowania leków, zwłaszcza tych bardzo mocnych.

W przypadku wczesnej ciąży mogą one wywołać poronienie. Nie wskazane jest również stawianie baniek w tym okresie. Najlepiej więc przy infekcji wirusowej w tym szczególnym okresie stosować sprawdzone domowe metody. Należy się dobrze wysypiać, przyjmować jak największą ilość świeżych warzyw i owoców a już w szczególności tych zawierających witaminę C. Czosnek, cebula, zioła- wszystkie te produkty zawierają składniki wzmacniające naszą odporność. Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety.

Artykuł powstał przy współpracy z

medplus_logo