Ruch uliczny, zanieczyszczenie powietrza, zatłoczone ulice, niekończące się szare chodniki.

Ruch uliczny, zanieczyszczenie powietrza, zatłoczone ulice, niekończące się szare chodniki. Brzmi znajomo? To tylko przebłysk tego, jak może wyglądać życie w wielkim mieście, więc nie jest niespodzianką, że ludzie mieszkający w duzych aglomeracjach mają wyższy poziom stresu. Ale z tym problemem można sobie poradzić!

Niektóre badania wykazały, że mieszkańcy miast mogą mieć o 21% większe prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń lękowych i 39% zwiększone ryzyko zaburzeń nastroju, w porównaniu do ludzi żyjących poza miastem (np w miejscowości Biedrusko! www.mieszkaniawbiedrusku.pl).

Biorąc pod uwagę, że do 2050 r. Oczekuje się, że 66% ludności świata będzie mieszkać w miastach, wpływ miejskiego życia na zdrowie psychiczne stał się ważniejszy niż kiedykolwiek. Życie w mieście wpływa na sposób, w jaki nasze mózgi radzą sobie ze stresem, co samo w sobie nie jest szkodliwe i nie oznacza, że miasto bezpośrednio nam szkodzi, jednak na pewno zmienia sposób, w jaki radzimy sobie ze stresem, a wraz z innymi czynnikami ryzyka mieszanina może stać się toksyczna.

Te czynniki ryzyka obejmują to, czy dana osoba ma genetyczną skłonność do chorób psychicznych, takich jak depresja, zaburzenia lękowe lub schizofrenia, i im większa jest ta predyspozycja, tym mniej stresu zewnętrznego potrzeba do wywołania tych stanów. Przyczyny tych stanów psychicznych nie są do końca znane, ale jasne jest, że gęsto upakowane obszary miejskie mogą być receptą na stres, a samym gorszy stan zdrowia psychicznego, więc oto kilka wskazówek od ekspertów, aby lepiej radzić sobie z życiem w wielkim mieście.

Idź do parku

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu otoczonym ruchliwymi drogami pełnymi pojazdów, trąbiących klaksonów, ludzi krzyczących i śmiejących się na ulicy, może to spowodować stres i negatywnie wpłynąć na twój nastrój. Spędzanie czasu w terenach zielonych to jeden ze starych, sprawdzonych sposobów na zwalczanie stresu.

Istnieje naprawdę silny efekt ze strony terenów zielonych i ogólnie dostępu do przyrody; udowodniono, że ludzie, którzy mieszkają w pobliżu oszarów zielonych mają mniejsze ryzyko wystąpienia depresji. Przeludnienie, hałas, a nawet zanieczyszczenie mogą mieć negatywny wpływ, szczególnie na tych, którzy cierpią na choroby psychiczne.

Ogrom terenów zielonych mają do dyspozycji mieszkańcy miejscowości Bierdusko pod Poznaniem. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą mieszkań na sprzedaż poza miastem – odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl.

Poznaj swoją okolicę

Uczucie, że jestes ‘u siebie’, może również poprawić twój stan psychiczny. Jesli wiesz dokładnie, gdzie są sklepy, restauracje, poczta, dobrze znasz swoją okolicę – to zwiększa poczucie więzi z twoim miastem. Świadomość ta może sprawić, że poczujesz się społecznie połączony i bezpieczny. To z kolei ma kojący wpływ na twój mózg. Mniejsze społeczności podmiejskie (takie, jak np Biedrusko) naturalnie są ze sobą bardziej związane, więc jesli czujesz, że brakuje ci poczucia bycia częścią większej grupy mieszkańców, zastanów się nad przeprowadzką.

Miej strategię ucieczki

Jeśli życie w mieście za bardzo Cię przytłacza – skorzystaj z drogi ewakuacyjnej. Odetnij się od stresującego tempa życia w mieście i wybierz wieś lub mniejszą miejscowość, w której być może poczujesz się bardziej zrelaksowany. Odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl i poznaj swoje opcje mieszkania poza miastem!

Zaparkuj swój samochód

Badania wykazały, że korzystanie z samochodu jest niezwykle stresujące dla ludzi w miastach, podczas gdy chodzenie lub jazda na rowerze do pracy, na przykład, jest znacznie lepsza dla twojego zdrowia psychicznego. Obliczono, że jazda samochodem w czasie największego natężenia ruchu ulicznego stawia hormony stresu w na podobnym poziomie, co u pilota myśliwca!

Jeśli czujesz, że życie w mieście ewidentnie ci nie służy – nie czekaj dłużej. Poznaj ofertę mieszkań w miejscowości Biedrusko i poczuj, jak jakość twojego życia się podnosi. Odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl i skontaktuj się z doradcą!