Badania na grupie konsumentów wykazały, że Internet jest dzisiaj głównym narzędziem, które stosujemy nie tylko w celach rozrywkowych, ale także płacąc rachunki, korzystając z mobilnej bankowości, a nawet załatwiając sprawy urzędowe. To przeniesienie części codziennych czynności w sferę wirtualną sprawia, że pojawia się coraz więcej możliwości wyłudzenia danych wrażliwych, podszycia się pod kogoś, wykorzystanie cudzej tożsamości właściwie bezkarnie. Eksperci ze strony domeny.pl przyznają, że wykroczenia w cyberprzestrzeni to coraz częstszy proceder, ale można sobie z nimi radzić, a raczej zapobiegać, za pomocą certyfikatu SSL.

Statystyki pokazują, że użytkownicy mają większe zaufanie do stron internetowych, które powsiadają certyfikat SSL. Takie strony skutecznie zabezpieczają nasze dane i sprawiają, że w sieci można się czuć choć odrobinę bezpieczniej. Obecnie z certyfikatu bezpieczeństwa korzystają banki, które prowadzą bankowość internetową, serwisy społecznościowe, urzędy, które pozwalają na zalogowanie się i załatwianie spraw przez Internet, a także strony, którym zależy na dobrym wizerunku i bezpieczeństwie klientów.

Specjaliści ze strony domeny.pl, zajmującej się sprzedażą certyfikatu bezpieczeństwa ssl, podkreślają, że SSL daje też inne korzyści. Dzięki zabezpieczeniu przez SSL strona automatycznie wskakuje na wyższe pozycje w wyszukiwarce Google, ponieważ jej algorytm podbija strony chronione certyfikatem, uznając je za źródło wartościowych treści. Eksperci wskazują także na szczegóły w wyglądzie okna strony, które pomogą rozpoznać stronę chronioną certyfikatem bezpieczeństwa SSL. Po pierwsze, zawsze przy adresie strony pojawi się zielona kłódka. Po drugie, adres zostaje podświetlony na zielono, ale tylko w przypadku stron, które posiadają najwyższy poziom walidacji EV. Po trzecie, strony chronione przed adresem zawsze mają skrót https//:, który widoczny jest w pasku przeglądarki. Te trzy elementy sprawiają, że można czuć się bezpiecznie w sieci. Internetowe statystki prowadzone przez popularne przeglądarki potwierdzają, że każdego roku zwiększa się liczba stron chronionych certyfikatem bezpieczeństwa SSL, ponieważ użytkownicy Internetu stawiają wymagania i chcą czuć się bezpiecznie.