Warszawa oferuje wiele wyjątkowych atrakcji przeznaczonych dla swoich mieszkańców oraz turystów. To nie tylko zachwycające zabytki, ale również do dyspozycji są różne imprezy kulturalne oraz instytucje kultury. Gdzie wobec tego warto wybrać się w Warszawie?

Warszawa bez wątpienia jest centrum kulturalnym w Polsce – to tutaj do dyspozycji jest szereg muzeów, galerii sztuki, odbywają się tu różne festiwale, działają również filharmonia i teatry, dlatego każdy może znaleźć tu dla siebie coś interesującego.

Warszawskie muzea – jest w czym przebierać

Otwarte w pogodę i niepogodę – warszawskie muzea zachwycają różnorodnością ekspozycji i ich tematyką. Do dyspozycji są między innymi Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Łazienki Królewskie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Ponadto można wybrać się do takich mniej znanych muzeów jak Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Warszawskie Muzeum Chleba czy do Muzeum dla Dzieci.

Piknik Naukowy

To jedna z największych tego rodzaju imprez odbywających się w Europie – zadaniem Pikniku Naukowego jest popularyzacja nauki. Wydarzenie organizowane jest przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

A może do teatru na komedię?

Na komedie chodzimy przede wszystkim do kina, ale nie jest to jedyne miejsce, gdzie można spędzić udanie czas. Gdy szukasz alternatywy, kapitalnym pomysłem będzie teatr w Warszawie. Scena w stolicy jest bardzo rozległa, dlatego na pewno znajdziesz dla siebie coś interesującego.

Gdy interesują cię komedie, nie ma lepszego miejsca niż Teatr Komedia (Teatrkomedia.pl). To tutaj na scenie można zobaczyć jednych z najbardziej znanych aktorów w Polsce i świetnie się przy tym bawić. Nowy sezon zapowiada się naprawdę wyśmienicie – więcej na temat aktualnego repertuaru można dowiedzieć się pod adresem: Teatrkomedia.pl.

A może nasi czytelnicy mają inne propozycje na wolny czas spędzony w Warszawie? Zapraszamy do podzielenia się swoimi propozycjami!