System wspólnego użytkowania samochodów opiera się na trzech prostych aspektach. Pierwszym z nich jest rejestracja w specjalnie dostosowanej aplikacji, drugim odbiór auta, trzecim zaś zwrot pojazdu. Właśnie na tym polega system wspólnego użytkowania samochodów zwany z angielska – car sharing. Jakie zalety niesie ta stosunkowo młoda usługa, której popularność rośnie z dnia na dzień?


wspolne uzytkowania samochodu

Walory systemu wspólnego użytkowania samochodów.

Do podstawowych zalet związanych z usługami car sharing należy przede wszystkim zaoszczędzenie czasu oraz minimalizacja kosztów związanych z podróżowaniem. Ów system znakomicie sprawdza się w dużych – zatłoczonych miastach, gdzie ruch jest wyjątkowo zagęszczony. Innym – także istotnym atutem tytułowej oferty jest ekologiczność.  Pojazdy, które można wynająć charakteryzują się wydzielaniem mniejszej ilości spalin, co pozytywnie wpływa na warunki naturalne panujące w miejskich dżunglach. Warto zwrócić szczególną uwagę na uproszczony i błyskawiczny proces wynajęcia auta. Opiera się on o specjalną aplikację, która wskazuje ulokowanie pojazdu wespół z jego specyfikacją. Po zarejestrowaniu użytkownika i wysłaniu skanu prawa jazdy otrzymujemy specjalny kod, który pozwoli uruchomić auto. Po przejechaniu określonej liczby kilometrów dokonujemy stosownej opłaty – także przez aplikacje. Proces ten może się różnić z uwagi na indywidualne oferty poszczególnych marek. Jedną z najatrakcyjniejszych na współczesnym rynku jest propozycja marki 4Mobility – http://4mobility.pl/.

System wspólnego użytkowania aut rośnie w siłę.

Coraz większa popularność sprawia, iż eksperci mówią otwarcie o tym, że mamy do czynienia z rewolucją opiewającą w czwarty wymiar mobilności. Przykład dynamicznie rozwijającej się marki 4Mobility zdaje się potwierdzać tę tezę. Trend przybyły z rozwiniętych krajów zachodnich zbiera w Polsce swe żniwo, a rosnąca konkurencja sprawia, że w najbliższych latach tego typu marek powstanie więcej. Pozostaje mieć nadzieję, że ich oferty będą tak atrakcyjne jak propozycja wspomnianej marki.