Prosta odpowiedź brzmi: nie, nie wszystkie cegły są takie same. Podobnie jak w przypadku innych materiałów budowlanych, niektóre cegły oferują lepszą jakość niż inne. Wybór odpowiedniego produktu jest bardzo ważny, jeśli chcemy uzyskać trwałe i estetyczne rezultaty.

Znajdź uczciwego dostawcę

Zdobycie wysoko jakościowej cegły pełnej lub cegły zewnętrznej jest naprawdę trudnym zdaniem. Jeśli na co dzień nie mamy do czynienia z branżą budowalną, to prawdopodobnie będziemy musieli spędzić wiele godzin na przeglądaniu internetowych ofert, aby znaleźć cegły wysokiej jakości. Musimy pamiętać o tym, że część dostawców będzie nam proponowała produkt niezgodny z naszymi pierwotnymi oczekiwaniami, dlatego zanim zaczniemy wydawać pieniądze, poszukajmy takiego sprzedawcy, który nie będzie chciał nas oszukać. Eksperci z lode.pl podkreślają, że dzięki współpracy z odpowiedzialnym dostawcą zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także czas i zdrowe nerwy.

budowlaniec3

Szczegóły robią różnicę

Najlepszy dostawca cegły będzie miały również głębokie zrozumienie produktu. Powinien posiadać informacje o tym, jaki rodzaj cegły najlepiej nadaje się do danego projektu – nie sprzeda nam materiału zmieniającego kolor, skoro chcemy zrobić elewacje z cegły. Jest to niezwykle ważne wtedy, kiedy sami nie mamy takowej wiedzy, bo co równie ważne – nie musimy jej posiadać. To sprzedawca powinien wykazać się uczciwością i znajomością swojej branży.

ceg1

Jakość vs. koszt

Po porównaniu cen różnych cegieł, niezwykle kuszące jest, aby wybrać najtańszy dostępny produkt. To może zaoszczędzić pieniądze w krótkim okresie, ale prawdopodobnie doprowadzi do poważnych problemów później. Problemów, które skończą się kosztując znacznie więcej niż pierwotne kupno lepszych produktów. Wysokiej jakości cegły mogą przetrwać przez wiele lat i będą oferować doskonałą stabilność i wytrzymałość. Dlaczego warto wybrać jakość nad cenę przy zakupie cegły?

  • Cegła niskiej jakości zmienia kolor w wyniku działania słońca.
  • Wysokiej jakości cegły mają jednolity kształt i kolor.
  • Tanie cegły szybciej pękają i chłoną wilgoć.

Droga cegła zapewnia wieloletnie użytkowanie i stabilność

źródło: http://www.lode.pl/pl/cegly-i-plytki-klinkierowe