Za oknem coraz bardziej daje się we znaki nadchodząca zima. Warto założyć czapkę i apaszkę, by nie zmarznąć. Jaką wybrać?

hats-89479_1280

Pogoda pod psem

Przed nami kilka miesięcy zimy i opadów. Jest wiele osób, które lubią tę porę roku ze względu na niesamowity klimat, biały puch czy możliwość uprawiania sportów zimowych. Dzieci kochają zimę, bo kojarzy im się z rodzinnymi świętami, lepieniem bałwanów i rzucaniem się kulkami śnieżnymi. Ale tak naprawdę większości z nas, ta pora roku kojarzy się z mrozem, pluchą i ciemnymi dniami. Bo zazwyczaj nie mamy okazji w ciągu tygodnia skorzystać z uroków słońca i cały dzień spędzamy przy sztucznym świetle w zamkniętych pomieszczeniach. Przez takie sytuacje nietrudno o jesienną chandrę czy zimowe przeziębienie i grypę. Dlatego, aby umilić sobie ten wyjątkowo trudny okres, warto zapatrzyć się w ciepłe ubrania. W końcu nic tak nie poprawia humoru kobiecie jak zakupy i szafa pełna najmodniejszych strojów i akcesoriów.

Pada śnieg

To prawda, że bardzo niechętnie sięgamy po czapki i szaliki. Przez te niezbędne akcesoria, niszczy nam się fryzura, włosy są oklapnięte i pozbawione objętości, a my wyglądamy jak ogrodowe krasnale. Jednak dzięki modnym okryciom możesz wyglądać świetnie nawet w czapce i apaszce. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni fason i kolor tego typu odzieży. Nadchodzi kolejny sezon, w którym hitem są wełniane czapki, pasujące zarówno do kurtek i płaszczy. Nie zabraknie też miejsca dla kapeluszy które zaczynają się od cylindrów, a kończą na tych z małym lub dużym rondem. Projektanci mają też coś dla Pań, lubiących kolorowe nakrycia – czapki w kolorach klejnotów. Rubiny, szmaragdy i szafiry to właśnie hitowe kolory tej jesieni. Zobaczmy co piszczy w trawie, jeżeli chodzi o czapki, bo to właśnie one rządzą w naszych szafach. Tej zimy najmodniejsze to te z pomponami, imitacją angory i futrzanymi wstawkami.

a-neckerchief-1315912_1280

Chusty i apaszki

Zamiast szalika, częściej wybieramy apaszki, ponieważ są szykowne i dyskretne. Jaką wybrać? Tendencyjne są chusty inspirowane latami 60 lub etnicznymi. Obowiązkowo noszone na wzór naszych babć i prababć. Dawne czasy wracają do łask na pokazach, więc dlaczego i Ty nie miałabyś się skusić na czapki i apaszki damskie rodem z PRL-u?