Elewacja jest najbardziej zauważalnym elementem budynku. Każdy z nas marzy o tym, żeby jego dom budził jak największy podziw. Taki efekt można wywołać w bardzo prosty sposób. Wystarczy zadbać o piękną elewację. Jak to zrobić? Specjaliści z firmy Lode Polska Sp. z o.o. dzielą się z nami swoimi pomysłami.

 

Elewacja z kamienia? Stawiamy na naturalność?

Elewacja to jeden z ostatnich etapów budowy. To swoista „kropka nad i” po miesiącach, a nawet latach ciężkiej pracy. W końcu nadchodzi czas na wykończenie elewacji, która nada naszemu domowi uroku i należytego wyglądu. Tylko jaki materiał wybrać?

Jeżeli jesteś tradycjonalistą, możesz postawić na kamień. To bardzo trwały materiał, który bez wątpienia pięknie się prezentuje. Jest to też jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań. Kamień może różnić się od siebie grubością i sposobem wykończenia. Mamy więc w czym wybierać. Warto pamiętać, że elementy chropowate są cięższe i te powinny znajdować się w niższych partiach elewacji. Gładkie kamienie stwarzają natomiast poczucie lekkości, najlepiej zaprezentują się więc na wyższych kondygnacjach.

Eksperci jednak radzą, aby kamień stanowił tylko element dekoracyjny. Ten surowiec sprawdzi się doskonale jako wykończenie obramowań okien, cokołów i drzwi. Całościowo, lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie cegły.

elewacja-z-cegly-ceramicznej_1389272

A może cegła ceramiczna? Sprawdzone i praktyczne rozwiązanie

Elewacje z cegły to efektowny i praktyczny sposób na wykończenie budynku. Tutaj sprawdzi się zarówno cegła profilowana, jak i pustak ceramiczny. Wybierając elewacje z cegły, nie musimy ograniczać się pod względem kolorystyki. Poza klasyczną czerwienią mamy też do wyboru między innymi barwę brązową, kremową, piaskową czy oliwkową.

Poza wyglądem, elewacja z cegły ma też wiele innych zalet. Przede wszystkim, jest tania, a przy tym nie nasiąka. Unikniemy w ten sposób wilgoci w domu. To jednak nie wszystko. Cegła ceramiczna to bardzo dobry izolator, który bardzo dobrze trzyma ciepło.

O korzyściach, jakie daje użycie do budowy domu ceramiki budowlanej, nie trzeba nikogo przekonywać. To bardzo trwałe rozwiązanie, które wyróżnia się wyjątkowo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Wysoka trwałość i wytrzymałość mechaniczna dają gwarancję mocnej konstrukcji domu.

 

Elewacje z cegły to dzisiaj bardzo często stosowane rozwiązanie. Trudno się temu dziwić. Za niewielkie pieniądz można uzyskać naprawdę świetne rezultaty. Cegła nie tylko pięknie się prezentuje, jest też bardzo praktyczna. Nie przepuszcza wilgoci tak jak tynk i kamień oraz zapewnia dobrą temperaturę, niezależnie od pory roku.