Niestety życie ludzkie nie jest proste, a momentami komplikuje się ono do tego stopnia, że musimy prosić inne osoby o pomoc lub o poradę. Jeśli wiążą się one z dziedziną prawa, to bardzo często udajemy się do kancelarii adwokackich, w celu przedstawienia danego problemu, a także zwrócenia się o pomoc w jego rozwiązaniu.

Kim jest adwokat?

Adwokat jest to osoba, która na co dzień zajmuje się występowaniem w imieniu swojego klienta przed sądami, bądź w różnych urzędach. Ponadto udziela pomocy prawnej, sporządza prawne opinie oraz opracowuje projekty aktów prawnych. Naturalnie, aby uzyskać uprawnienia pozwalające wykonywać ten zawód, dana osoba musi najpierw skończyć studia prawnicze, a następnie odbyć aplikację adwokacką. Na jej zakończenie zdaje się specjalny egzamin. Ważne jest to, że adwokaci mogą działać zarówno indywidualnie (zakładając swoje kancelarie), ale także w zespołach adwokackich.

Pomoc adwokacka

Pomoc adwokata w wielu przypadkach jest bezcenna. Można udać się do kancelarii chociażby w chwili, gdy musimy określić podział majątku, staramy się o spadek, mamy problem ze ściągnięciem zaległych długów (jak np. alimenty), czy też po prostu staramy się na drodze prawnej rozwiązać problemy z innymi osobami lub np. instytucjami. Wymienione wcześniej przykłady to tylko jedne z nielicznych spraw, którymi na co dzień zajmują się adwokaci. Lista ta jest zdecydowanie dłuższa i obejmuje wiele dziedzin życia.

Gdzie i jak szukać dobrego adwokata?

Wiele osób, gdy zdecyduje się na poradę prawną, zastanawia się nad wyborem odpowiedniego przedstawiciela. Jednym z nich jest kancelaria Sienkiewicz. Jeśli powierzymy daną sprawę wykwalifikowanej osobie, która posiada duże doświadczenie, możemy mieć większe szanse na pozytywne rozpatrzenie problemu z którym przyszło się nam zmagać.

Obecnie usługi adwokackie są niezwykle popularne i nie jest problemem znalezienie odpowiedniej kancelarii. Według danych z roku 2015 w Polsce pracuje blisko 14 000 adwokatów, a do tego ponad 8 tysięcy aplikantów. Internet jest prawdziwym bogactwem wiedzy, która pomoże nam wyszukać adwokata, specjalizującego się w nurtującym nas problemie. Naturalnie, można także poprosić o pomoc znajomych lub bliskich, którzy w przeszłości korzystali z pomocy prawnej.

Jeśli przykładowo mamy problem, który obejmuje dziedzinę prawa rodzinnego, prawo spadkowe, czy też dochodzenie należności lub musimy sporządzić umowę cywilnoprawną, to warto skorzystać z usług jakie proponuje swoim klientom kancelaria Sienkiewicz, która swoją siedzibę ma w Szczecinie, przy ul. Wyszyńskiego 14.

Poszukujesz sprawdzonego adwokata w Szczecinie? Kancelaria adwokacka Anna Sienkiewicz zapewni sprawną obsługę procesu.