Remontując łazienkę trzeba przykładać uwagę do najdrobniejszych szczegółów. Musi być ona funkcjonalna, jednak nie należy zapominać również o tym, by była estetyczna i reprezentatywna. Aby połączyć te dwie kwestię trzeba rozważyć wszystkie elementy – od odpowiedniego dopasowania kolorów, poprzez dobór baterii łazienkowych. Nawet one mogą mieć wielką rolę dekoracyjną.

Wybierz swój styl

O bateriach łazienkowych można łatwo zapomnieć podczas remontowego szaleństwa. Skupiamy się bardziej na odcieniach płytek czy wielkości armatury. Jednak to właśnie od wykończenia zależy to, czy nasza łazienka będzie miała spójny charakter. Mamy do wyboru ogromną liczbę opcji. Na stronie topsanit.pl znajdziemy ponad 100 modeli. Jak w tym się nie pogubić? Najpierw należy zdecydować, czy chcemy, by nasza łazienka była utrzymana w stylu minimalistycznym, nowoczesnym lub retro. Możemy wybrać więc baterie o miedzianym wykończeniu, przypominające te z przedwojennych willi albo proste, srebrne o ostrych kształtach, pasujące do przeszklonych kabin.

b_1_33658

Pamiętajmy, że o wiele lepiej prezentują się baterie w tym samym stylu w całej łazience. Przy kupnie należy więc wziąć pod uwagę fakt, czy znajdziemy taką samą lub podobną baterię umywalkową, prysznicową i wannową.

 

Baterie wolnostojące, tradycyjne czy podtynkowe?

Każda z tych opcji ma swoje plusy. Baterie wolnostojące nadal nie są w Polsce popularnym rozwiązaniem, jednak na pewno w niedługiej przyszłości się to zmieni. Ich największą zaletą jest bowiem to, że są niesamowicie estetyczne i mogą zmienić zwykłą łazienkę w hotelowe spa. W połączeniu z wolnostojącą wanną dają wrażenie prawdziwego luksusu. Jednak za stylowe i nowoczesne rozwiązanie przyjdzie nam zapłacić trochę więcej, niż w przypadku standardowych opcji, gdyż np. bateria wolnostojąca Massi to wydatek ok. 1 700 zł.

 

Znajdziemy tańsze baterie tradycyjne, chociaż nie jest to regułą. Decydując się na taki zakup nie sugerujmy się ceną i nie stawiajmy na oferty za półdarmo. Baterie muszą nam służyć przez wiele lat, a wadliwy sprzęt jest w stanie spowodować ciągle zalewanie łazienki. Zwracajmy więc uwagę na jakość, wykonanie i sprawność poszczególnych elementów.

 

Baterie podtynkowe to rozwiązanie wykorzystywane od kilku lat. Świetnie nadają się do minimalistycznych łazienek, w których główną rolę dekoracyjną ma odrywać np. kabina prysznicowa. Ich główną zaletą jest to, że są całkowicie ukryte w ścianie, a do kontrolowania przepływu wody służy niewielka gałka, którą również można schować. Jedyną wadą w przypadku baterii podtynkowych jest to, że ich montaż trzeba zaplanować już na początkowym etapie remontu.