Jak wynika z najnowszych danych, w polskiej przestrzeni internetowej pojawia się coraz więcej profesjonalnych blogów. Są to strony internetowe poświęcone różnego rodzaju tematyce, prowadzone przez osoby prywatne, które w przestrzeni Internetu za pośrednictwem swojej witryny chcą się dzielić z innymi własną wiedzą lub spostrzeżeniami.

Jak podkreślają naukowcy, którzy już od lat zajmują się śledzeniem rozwoju bloga jako gatunku internetowego, w ostatnim czasie można zauważyć gwałtowny rozwój tej formy działalności sieciowej. Według specjalistów początkowo blog, który mógł być założony na jednym z darmowych serwisów oferujących darmowy hosting oraz domenę internetową, był swego rodzaju pamiętnikiem prowadzonym w sieci. Stopniowo jednak blogi zmieniały się i dzisiaj stały się już w pełni profesjonalnymi, poświęconymi określonej tematyce stronami internetowymi. Co więcej, coraz częściej blogi przenoszone są na płatne, ale oferujące znacznie więcej możliwości serwery vsp. Dzięki temu, jak podkreślają naukowcy, blog staje się prawdziwą własnością osoby, która go prowadzi. Często staje się także źródłem jej dodatkowego dochodu.

Jak twierdzą sami blogerzy, stworzenie profesjonalnego bloga wymaga czasu. Ponadto trzeba zainwestować w dobrej jakości serwer vsp, oraz profesjonalną grafikę. Według osób prowadzących najpoczytniejsze obecnie w sieci blogi, tego typu strony pojawia się w ostatnim czasie często, dlatego naprawdę trzeba dołożyć wszelkich starań, by zaistnieć w sieci. Trzeba też pamiętać o tym, iż dobry hosting www i nawet najlepsza promocja bloga nie gwarantują sukcesu. Według specjalistów najważniejsze są treści, publikowane regularnie.

Jak wynika z danych firmy Domeny.pl nie zraża to wszystkich osób, które decydują się na prowadzenie własnego bloga. Według danych tej firmy w ostatnim czasie o kilkanaście procent wzrosła liczba osób decydujących się na tani hosting oferowany właśnie przez Domeny.pl. Ponadto coraz większym zainteresowaniem cieszą się także nowe domeny internetowe, oferowane przez firmę właśnie blogerom.