Refluks żołądkowo-przełykowy to choroba, której jednym z objawów jest zgaga. Często jest to objaw bagatelizowany, a refluks, który jest jego główną przyczyną, bywa nie tylko niezdiagnozowany, ale i nieleczony. Poznaj powody, dla których jednak warto podjąć leczenie refluksu.

  • Poprawa samopoczucia

Pierwszym powodem, dla którego warto sięgnąć po lekarstwa na chorobę refluksową , jest poprawa ogólnego samopoczucia. Zgaga i uczucie pieczenia w przełyku bywają trudne do zniesienia i skutecznie zakłócają normalne funkcjonowanie. Warto więc wybrać leki na refluks bez recepty i pozbyć się nieprzyjemnych objawów towarzyszących zgadze.poprawa samopoczucia

  • Uniknięcie poważniejszych konsekwencji zdrowotnych

Efektem cięższej postaci nieleczonej choroby refluksowej mogą być poważne skutki zdrowotne, takie jak krwawienie z układu pokarmowego czy zwężenie przełyku. Są to zdecydowanie poważniejsze konsekwencje niż zgaga i z pewnością nie można ich bagatelizować.

Warto więc rozpocząć leczenie wcześniej i zacząć przyjmować lekarstwa na refluks, zanim przejdzie on w  poważniejsze stadium.

  • Zminimalizowanie ryzyka wystąpienia raka przełyku

Choroba refluksowa zwykle ma łagodny przebieg, choć pojawiają się objawy zaostrzenia i remisji. Jednakże u ok. 10% chorych może pojawić się przełyk Baretta, który jest wynikiem długotrwałego kontaktu błony śluzowej przełyku z kwasem żołądkowym. Schorzenie to jest objawem przedrakowym i wymaga stałego monitorowania postępu choroby, bo u ok. 0,5% przypadków rocznie kończy się powstaniem nowotworu.

Warto więc leczyć już pierwsze objawy  choroby refluksowej i przyjmować leki na refluks bez recepty.  Zapobiegamy bowiem w ten sposób poważnym powikłaniom, które mogą być  bardzo poważne w skutkach.

Mamy nadzieję, że te 3 powody skutecznie przekonały Cię do leczenia  choroby  refluksowej. Patrząc na korzyści, jakie przyniesie leczenie refluksu, bez wątpienia trzeba powiedzieć, że jest ono konieczne. Dlatego, jeśli zgaga dokucza Ci dość często, skonsultuj się z lekarzem i odpowiednio wczesne rozpocznij leczenie farmakologiczne.

Źródło: http://www.controloccontrol.pl/